Sakarya Şehir Hastanesi nereye yapılacak? - Sakarya Medyası Sakarya Şehir Hastanesi nereye yapılacak?
Sakarya Medyası

Sakarya Şehir Hastanesi nereye yapılacak?

Hastane tartışmaları devam ediyor…

Sakarya Şehir Hastanesi nereye yapılacak?

Sakarya yaklaşık bir yıldan buyana şehirde kurulması beklenen ancak, nereye kurulacağına ilişkin belirsizlik nedeni ile konuşulmaktan öteye gidilemeyen Şehir Hastanesini tartışıyor.

 

Türkiye genelinde birçok ilde yapımına başlanan ve her türlü tıpbi donanıma haiz, ‘Şehir Hastaneleri’ ile ilgili Sakarya’ da kapsama alınmış ancak yer tahsisi konusunda ardı arkasına yapılan açıklamalara rağmen bir gelişme kaydedilememişti.

 

Nereye kurulacak?

Hastane için Karaman, Korucuk bölgesinin yanı sıra, Hendek, Akyazı ilçeleri hatta Karasu bölgesi bile gündeme gelmişti.

Tabi son aylarda yapılan çıkışlarla Arifiye ile Serdivan’da potaya girdi.  Ak Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli ve Ayhan Sefer Üstün’ün bu konudaki açıklamaları ile kamuoyu az da olsa hareketlenmiş, ancak yeri ile ilgili net bir açıklama yapılamamıştı.

 

1000 mi, 1500 mü?

Sağlık Bakanlığı tarafından Sakarya’ya arsa bulunması halinde yapımı planlanan Şehir Hastanesi ile ilgili 1000 yataklı hastane yapılacağı bilinmesine rağmen, Referandum çalışmaları öncesinde Ak Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevinde iken, Şaban Dişli, yapılacak Şehir Hastanesi’nin 1000 değil, 1500 yataklı olacağını ifade e eden açıklamada bulunmuştu.

 

Alandüzü’ne mi yapılacak?

Diğer yandan hastane ile ilgili Sakarya’da yapılan çalışmalarda sona gelindiği ve hastanenin, Serdivan, Arifiye, Karasu ve Karaman bölgesine değil, Adapazarı Alandüzü bölgesine yapılacağının daha ağır bastığı ifade edildi.

Hafta içinde Sakarya’dan bazı heyeti kabul eden Ak Parti Milletvekilleri, çok renk vermemiş olsalar da, hastanenin yapılacağı en uygun yerin bu bölge olduğunu ifade ederek, Alandüzü ile önemli bir ayrıntıyı paylaştıkları ifade ediliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ