SEAH Hala Başsız: Çocuk Servisi Kapandı - Sakarya Medyası SEAH Hala Başsız: Çocuk Servisi Kapandı
Sakarya Medyası

SEAH Hala Başsız: Çocuk Servisi Kapandı

SEAH Hala Başsız: Çocuk Servisi Kapandı

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2 buçuk ay önce istifa eden Başhekim Yakup Tokmak’ın yerine atama yapılmadı. Başhekim olarak adı açıklanan Mustafa Uysal ise Ankara’dan onaylanmadı.

 

ANKARA KABUL ETMEDİ
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yakup Tokmak, 16 Mayıs’ta yan dal eğitimi için görevinden ayrıldı. Bir süre sonra yerine Prof. Dr. Mustafa Uysal’ın atandığı bildirildi. Ancak Prof. Dr. Uysal’ın Başhekimlik ve Hastane Yöneticiliği görevi Kamu Hastaneler Birliği tarafından kabul edilmedi.

 

PERSONEL VERİMİ DÜŞTÜ
Prof. Dr. Mustafa Uysal Ortopedi Kliniği’ndeki görevine devam ederken SEAH, Başhekimsiz kaldı. İlk kez bu kadar uzun süre başhekimi olmadan yönetilen SEAH’ta bir çok açıdan yönetim zaafiyeti oluşmaya başladı. Bir çok sorunun çözümü ötelenirken yönetim boşluğu personel verimliliğinin de düşmesine neden oldu.

 

HOCALAR İSYAN EDİYOR
Başhekimi olmayan hastanede rutin işleyiş de bile sıkıntılar yaşanırken hem akademik kadro, hem kliniklerde çalışan uzman doktorlar bu durumdan sıkıntı duymaya başladılar. Hastanede, bu yönetim boşluğundan rahatsız olan hocaların bu rahatsızlıklarını artık yüksek sesle dile getirmeye başladıkları belirtiliyor.

ÇOCUK CERRAHİ SERVİSİ KAPANDI
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlanan Doğumevi’nde çocuk cerrahi servisinde görevli doktorlar başka illere geçici görevle gönderildi. Kalan bir doktor da Merkez hastaneye çekilirken çocuk servisine hasta yatırılmaması için yazı yazıldı. Cerrahi müdahale gereken hastaların merkez hastaneye sevk edilmesi gerekirken bu durumun acil hastalar için sorun yaratabileceği belirtildi.

Kaynak: Sakarya Yeni Haber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ