Mucize bebek - Sakarya Medyası Mucize bebek
Sakarya Medyası

Mucize bebek

27 haftalıkken ileri prematüre olarak dünyaya gelen Elif Buse…

Mucize bebek

Doğduğunda 28 cm boyunda ve 745 gram ağırlığındaydı. Özel Meltem Hastanesi’nin yenidoğan yoğun bakım ünitesinde 85 gün kalan Elif Buse bebeğin doğumu ve yaşama tutunma süreci ise tam bir mucize

18 Nisan 2017 tarihinde dünyaya gelen Elif Buse bebek, ileri prematüre olarak doğdu. Ancak buna rağmen hayata tutunmayı başardı. Özel Meltem Hastanesi yenidoğan yoğun bakım ünitesinde 85 gün kaldıktan sonra 28 santimetre olan boyu 32 santimetreye, 745 gram olan ağırlığı da 1,7 kilograma ulaştı. Elif Buse bebek ileri yaşam desteği sayesinde hayata tutunmayı başararak taburcu oldu.

Mucize bebek şimdi ailesi ile sağlıklı ve mutlu günler geçirmenin keyfini sürüyor.

Yenidoğan bakım ünitesinin her ihtiyaca cevap verebilmesi gerektiğini belirten doktorlar, yüksek standartların, son teknoloji medikal cihazların ve hastane personelinin önemli etkenler arasında olduğunu da belirtti. Yaşamın sınırında olan bebekler için aileye eğitim verilmesinin de önemini belirten uzmanlar, riskli gebeliklerde ailenin yanında olunmasının tedavi sürecini olumlu etkilediğini belirtti.

İleri prematüre nedir?

İleri prematüre, 24-31 hafta arasında doğan bebeğin 1000 gramdan az olması durumudur. 18 yaş öncesi ile 35 yaş üstü gebelikler prematüre doğum için riskli sınırlar. Riskli gebelikler konusunda farkındalık önemli. Bu tür anne adayları donanımı tam olan hastanelerde tedavi edilmeleri.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ