Asıl Darbe Kendimizi İnkardır - Sakarya Medyası Asıl Darbe Kendimizi İnkardır
Sakarya Medyası

Asıl Darbe Kendimizi İnkardır

Asıl Darbe Kendimizi İnkardır

Yayın hayatına başladığı günden bu yana önemli konu ve konukları sayfalarına taşıyarak okurlarının beğenisini toplayan Serdivan Ajans’ın bu ayki konuğu gazeteci, yazar ve fikir adamı Yusuf Kaplan oldu.

Batı Uygarlığı İnsanlığa Saldırıdır

Batı’nın insan hakları ve hukuk üstünlüğü gibi kavramları, gerçekleştirdikleri işgalleri ve işkenceleri maskelemek için kullandığını belirten Kaplan, “Sözde Amerika’yı keşfettiler. Bu bir keşif değil, işgaldi. Oradaki medeniyetlerin kökü kurutuldu. İşgal ile Avrupa ekonomisi altı kat büyüdü ve yeni talanları için gerekli gelir sağlandı. Şunu bilmek lazım; Batı uygarlığı insanlığa saldırıdır. İnsanlığın Batı diye bir sorunu var. Artık insanlığın yakasından düşsünler. Bunların ne işi var Irak’ta, Suriye’de?” ifadelerini kullandı.

 

Direnişin Olacağı Belliydi

15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde Batı’nın üstlendiği role de değinen Yusuf Kaplan, “Dışarıdan işgal edilmedik. Çünkü direnişin olacağı biliniyordu ve nitekim oldu da. Asıl darbe kendimizi inkardır. 15 Temmuz da dahil olmak üzere yediğimiz darbeler, asıl bu darbenin bir sonucudur.” dedi.

 

Kadınların Yüzyıllık Modası

Geleneksel Sanatlar köşesinde gazete, kültür hazinemizin bir kolu haline gelmiş ve yüzyıllar ötesinden günümüze kadar uzanan “Kadın Başlıkları” nı ele alıyor. Günlük kıyafetlerin yanı sıra gelinlik, kınalık gibi özel günlerde giyilen elbiselerin de ayrılmaz bir parçası olan başlıkların, farklı yörelere ait çeşitlerini bu sayıda bulabilirsiniz.

 

Katar Krizi Masada

Arap Ülkeleri’nin Katar’la diplomatik ilişkilerini kesmesi neticesinde dünya gündeminde ilk sıraya oturan “Katar Krizi” Serdivan Ajans’ta masaya yatırılıyor. Körfez’de küçük bir ülke olasına rağmen ekonomik gücü, uluslararası medyayı yönlendirme kapasitesi ve Ortadoğu’da değişim isteyen hareketlere desteği ilen bilinen Katar’ın neden hedefte olduğu gazetenin Ortadoğu köşesinde cevap buluyor.

 

Ezop’un ve Evliya Çelebi’nin Yurdu

Anadolum köşesi ile her ay farklı yörelere ve illere konuk olan Serdivan Ajans’ın bu ayki durağı ise Ezop’un ve Evliya Çelebi’nin yurdu olan Kütahya. Gelenek ve modern arasında ölçülü bir uyum tablosu olarak betimlenen efsane şehre yolunuz düşerse, gazetenin bu sayısı size rehberlik etmesi için yeterli.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ