Adapazarı Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı - Sakarya Medyası Adapazarı Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı
Sakarya Medyası

Adapazarı Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı

Adapazarı Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı

Adapazarı Belediye Meclisi Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın başkanlığında toplandı. Toplantıda 19 gündem maddesi görüşüldü.

 

Adapazarı meclis salonunda yapılan toplantıda gündem dışı konuşmalarda söz alan MHP’li meclis üyesi Erkal Etçioğlu, merkezde bulunan Maliye binasının akıbetini sordu. Yapı Kontrol ve İmar İşlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Deverenli, 2014 yılında binayla ilgili riskli bina tespit işlemleri yapıldığını ve çalışmaların üniversite tarafından bitirildiğini belirterek, binanın riskli bina olduğu ve 60 gün içerisinde boşaltılması konusunda uyarı yapıldığını söyledi.

 

MHP’li meclis üyesi Orhan Büyü ise gündem maddeleri dışında yaptığı konuşmada TOKİ tarafından ilimizde emekliler için yapılacak konutlarla ilgili Sakarya Valiliği’nin TOKİ’ye yazı göndererek Karaman, Camili ve Korucuk olmak üzere toplam 5 farklı yerde konut yapımı için yer gösterildiğini ifade etti. Mecliste geçen yıl hayatını kaybeden meclis üyesi Mahmut Arslan’ın adının kendi oturduğu sokağa verilmesi önerildi.

 

Meclis gündeminde yer alan Emlak İstimlak Müdürlüğü’nün mülkiyeti belediyeye ait Korucuk Mahallesinde yer alan taşınmazın Anaokulu olarak kullanılmak üzere Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 10 yıla kadar bedelsiz tahsisi kabul edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ