Toplu taşımada rekabet vatandaşa yaradı! - Sakarya Medyası Toplu taşımada rekabet vatandaşa yaradı!
Sakarya Medyası

Toplu taşımada rekabet vatandaşa yaradı!

Minibüslerin bazı hatlarda ücretleri bir lira yapmasının ardından taksi dolmuşları da fiyat indirimine gitti.

Toplu taşımada rekabet vatandaşa yaradı!

Mayıs ayından buyana çözüm bekleyen tarife çıkmazı toplu taşıma da bir indirim daha getirdi. Minibüslerin bazı hatlarda ücretleri bir lira yapmasının ardından taksi dolmuşları da fiyat indirimine gitti.

 

Şeker taksi dolmuş durak Başkanı Ergün Bulut, Şeker Mahalle- Çarşı, Hızırtepe-Çarşı güzergahlarında taşıma ücretlerinin 1 TL’ye çekildiğini belirtti.

 

Dolmuşçu esnafının ince hesaplar yüzünden birbiri ile rekabet eder hale getirildiğini anlatan Bulut, “Üç aydır çözüm bekleyen bir tarife sorunu var. Kimse çözmek için çaba harcamıyor. Nerede esnafın temsilcisi olduklarını söyleyenler? Nerede bu şehrin Büyükşehir Belediye Başkanı? Bu esnaf ne istiyor diye soran olmadı. Üç aydır anlaşalım diyoruz hep ayak diretiyorlar. Hesabınız ne? Ortak paydanız esnafınız değil de nedir? Getirdiniz esnafı karşı karşıya çekildiniz kenarı öyle izliyorsunuz. Yazık bu esnafa. Sizin anlamsız hesaplarınız yüzünden esnafın ekmeğinden her gün bir lokma daha eksiliyor” dedi.

 

Şoförler Odası’nın zam talebinin olmadığını yenileyen Bulut, “Zam toplantısı yapıyorlar toplantıda zam oranları konuşulmuyor, çıkışta fiyat güncellemesi diyerek insanların eline pusula tutuşturup bu zamları uygulayın diyorlar. Kimden ne kaçırıyorsunuz. Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararı olmadan bir gecede kendilerine hat uzatanlar, üç aydır esnaf için neden bir şeyler yapmıyorlar. Dolmuşçu esnafını bitirme çabası içinde olanları, onların üzerinden hesap yapanları çok iyi biliyoruz. Biz dün bu tarifeyi kabul etmedik bugün de etmiyoruz. Kimse farklı bir beklenti içerisinde olmasın.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ