Selman Dede Mesire Alanı'na yoğun ilgi - Sakarya Medyası Selman Dede Mesire Alanı'na yoğun ilgi
Sakarya Medyası

Selman Dede Mesire Alanı’na yoğun ilgi

Selman Dede Mesire Alanı’na yoğun ilgi

Hendek Belediyesi Selman Dede Mesire Alanı gerek hafta içi, gerekse hafta sonu hem piknikçilerin hem de tatilcilerin ilgi odağı haline geldi. Girişi ücretsiz olan Mesire Alanı, Sakarya merkez ve civar ilçelerden gelen binlerce vatandaşa ev sahipliği yapıyor.

Ücretsiz mesire alanı

156 bin m²’lik alana sahip Selman Dede Mesire Alanı hafta sonları Sakarya’dan ve çevre illerden binlerce vatandaşı ağırlıyor. Mesire alanında; barbeküler, çeşmeler, piknik masaları, açık hava fitnessları, 5 km’lik koşu ve yürüyüş yolu, hayvanat bahçesi, iki futbol, üç voleybol, üç basketbol sahası, yapay havuz, ve çocuk oyun grupları, bay-bayan WC mevcut. Mesire alanında ayrıca vatandaşların ibadetlerini yapabilecekleri camii de bulunmakta.

Her şey var

Mesire Alanında piknik yapan vatandaşlar Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’ye teşekkür ederek, “Selman Dede Mesire Alanı’na dışarıdan gelen misafirlerimizi getirip güzel vakit geçirebiliyoruz. Ailelerin güzel vakit geçirebilmesi için oturma masaları ve barbekü alanları yapılmış. Gençler için spor alanları, çocuklar için oyun parkı mevcut. Ayrıca vatandaşların namazlarını rahat bir şekilde kılabilmesi için camimiz de var. Burada her şey çok güzel düşünülerek yapılmış. Buraya sadece yetkililer değil tüm vatandaşların sahip çıkması lazım” ifadelerini kullandılar.
Hendek’e 4 km, Düzce’ye 39 km, Adapazarı’na 35 km, Kocaali’ye 45 km uzaklıkta olan Hendek Belediyesi Selman Dede Mesire Alanı’na giriş ücretsiz, mesire alanına girişte Hendek Belediyesi tarafından vatandaşlara ücretsiz masa örtüsü ve çöp poşeti veriliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ