400 Öğrenci Çocuk Akademisi’nde İlim Ve Sanatla Yoğruldu - Sakarya Medyası 400 Öğrenci Çocuk Akademisi’nde İlim Ve Sanatla Yoğruldu
Sakarya Medyası

400 Öğrenci Çocuk Akademisi’nde İlim Ve Sanatla Yoğruldu

400 Öğrenci Çocuk Akademisi’nde İlim Ve Sanatla Yoğruldu

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin, yaz tatiline giren çocuklara yönelik düzenlediği Yaz Çocuk Akademisi 6 haftalık eğitim dönemini tamamladı. Her dönem olduğu gibi bu dönem de yoğun ilgi gören Anadolu’nun Akademisi 400 öğrenciye ev sahipliği yaptı.

Temel Dini Bilgiler dersinde Kuran-ı Kerim’in yanı sıra ilmihal konularını da öğrenen öğrenciler aynı zamanda ebru, seramik şekillendirme, zeka oyunları, İngilizce oyunlar, hüsn-i hat, yazı atölyesi, müzik kültürü, kilim dokuma, neşeli bilim, resim ve çini derslerinden de istifade ettiler.

 

Dönemi Gölpark’ta Noktaladılar

Kulüp çalışmalarının yanı sıra dönem içerisinde çeşitli etkinlikler düzenleyerek öğrencilerin sosyalleşmelerine de katkı sağlayan Çocuk Akademisi yaz dönemini Gölpark gezisiyle noktaladı.

 

Bir Yılın Yorgunluğunu Attılar

Göl kenarında piknik yaparak gün boyunca temiz havanın tadını çıkaran minikler, kültürümüzde geleneksel hale gelen çocuk oyunlarını oynadılar. Çuval yarışından mendil kapmacaya, kaşıkla yumurta taşımaktan halat çekmeye kadar birçok oyun oynayan çocuklar tüm senenin zihinsel yorgunluğunu bu piknikte attı.

 

Yeni Dönemi Heyecanla Bekliyorlar

Çocuk Akademisi’nde, el becerileri ile anlam dünyalarının geliştiğini ve çok şey öğrendiklerini belirten öğrenciler dönem boyunca Akademi’ye severek devam ettiklerini ifade ederek yeni eğitim dönemini heyecanla beklediklerini söylediler.

 

Muhabbet Üzerine Kurulu Eğitim

Yaz döneminde çocuklarla muhabbet üzerine kurulu bir eğitim ortamında birlikte olduklarını belirten Akademi yetkilileri, yeni müfredat ve içeriklerle dolu eğitim faaliyetlerine okulların öğretim dönemine başlamasıyla birlikte devam edeceklerini söylediler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ