Belediyelere iş yapan Partililer! Dikkat! - Sakarya Medyası Belediyelere iş yapan Partililer! Dikkat!
Sakarya Medyası

Belediyelere iş yapan Partililer! Dikkat!

Ataş size sesleniyor…

Belediyelere iş yapan Partililer! Dikkat!

AK Parti Genel Başkan yardımcısı Mustafa Ataş yaptığı açıklama ile partili(!) müteahhitleri ve iş adamlarını üzdü. Ataş “Biz ticaret yapılmasın demiyoruz ama partideki görevi ile gelip belediye işlerine giriyorsa buna müsaade etmeyeceğiz.” Dedi.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, kongre gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İl ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin belediyelerle iş yapmasına tepki gösteren Ataş, siyasi kimliğini kullanarak iş yapanlara izin vermeyeceklerini belirtti.

 

GİTSİN TİCARET YAPSIN
AK Parti Genel Merkez teşkilat başkanı Mustafa Ataş, “Devlet kurumlarıyla iş ilişkisi olan, belediyelerden iş alma eğilimi olan iş dallarında çalışan arkadaşlarımız, siyaset mecrasını kendi çıkarları, menfaatleri doğrultusunda kullanmaya çalışan insanlar varsa milleti öncelemeyip, milletin beklentilerine cevap verme düşüncesiyle siyaset yapma önceliği olmayanlar kenarda dursun, gitsin ticaretini yapsın” dedi.

 

NÜFUZ OLARAK KULLANMASIN
Kimsenin ticaretine karşı olmadıklarına değinen Ataş, “Biz kimsenin ticaretine karşı değiliz ama partideki yönetim kurulu üyeliği sıfatını kullanarak, ‘Ben belediyeye iş yapayım.’ anlayışıyla oradan nüfuz kullanma anlayışıyla gelip siyaset yapıyorsa, bunlara müsaade etmeyeceğiz. ‘Gitsin, ticaretini yapsın, eşit şartlarda ihaleye mi girecek, nereye girecek, kiminle ne iş yapacaksa girsin, yapsın ama parti yönetim kurulu üyeliği sıfatını nüfuz olarak kullanmasın.’ diye ilke kararları alıyoruz” dedi.

 

HERKES İŞİNİ YAPSIN
Kurumlarla ve belediyelerle ticari ilişkisi olanların yönetim kurullarında olmaması gerektiğini söyleyen Ataş, “Belediye meclisi, il genel meclisi üyesi olan arkadaşlarımız da teşkilatlarda hem o işi hem de yönetim kurulu üyeliği sıfatını kullanmasın istiyoruz. Bir kişiye iki görev vermemeye özen gösteriyoruz. Çünkü insan kaynaklarımız, potansiyelimiz çok zengin. Bir kişi hem belediye meclisi üyesi hem il, ilçe yönetim kurulu üyesi olmasın. ‘Belediye meclis üyeliğini, belediye meclis üyesi olarak yapsın, ilçe yönetim kurulunda veya il yönetiminde görev alacak arkadaşlarımız da sadece o sıfatı kullanarak, teşkilatçılığını yapsın.’ diye birtakım kuralları koymaya çalışıyoruz.” dedi.

 

SAKARYA’DA VAR MI?
Öte yandan Sakarya’da özellikle inşaat alanında faaliyet gösteren, parti ile ilişkili birçok ismin Belediyeler ve resmi kurumlarla iş ilişkisi olduğu iddia ediliyor. Bu isimlerin halen yönetimlerde yer alıp almadığı açıklanmazken adları sıklıkla yaklaşan kongrelerde yönetimler için geçtiği de biliniyor.

 

Teşkilat başkanı Mustafa Ataş’ın yaptığı açıklama sonrası bu isimlerin yaklaşan kongrelerde nasıl tavır takınacakları merak konusu oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ