Darboğaz Deresi’nde Çalışmalar Başladı - Sakarya Medyası Darboğaz Deresi’nde Çalışmalar Başladı
Sakarya Medyası

Darboğaz Deresi’nde Çalışmalar Başladı

Darboğaz Deresi’nde Çalışmalar Başladı

Geçtiğimiz ay ihalesi gerçekleşen Darboğaz Deresi Rekreasyon projesinde ilk kepçe vuruldu.

1,6 km uzunluğundaki alanda çalışmaların etap etap tamamlanacağını belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, halihazırda zemin düzenleme çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

 

Ortak Hareket Ediliyor

 

Alan üzerinde SASKİ’nin de içme ve yağmur suyu hattı yenileme çalışması olduğunu ifade eden Alemdar, bu bağlamda SASKİ ile de ortak hareket edildiğini ve hat boyunca alt yapı çalışmalarının da yapıldığını belirtti.

Dört Dörtlük Bir Proje

 

Projenin detaylarına da değinen Alemdar, “27 bin 500 m2 alan üzerinde hayat bulacak projemizde yaya köprülerinin yanı sıra çocuklarımız ve gençlerimiz için çok amaçlı serbest oyun grupları, engelsiz fitness alanları, çardaklar, büfeler ve bisiklet yolları da yer alacak. Hemşehrilerimizin yeşiliyle huzur bulacağı, gençlerimizin bisiklet sürüp, güvenle spor yapabilecekleri, çocukların doğayla içi içe, keyif alabileceği dört dörtlük bir proje olacak.” dedi.

 

Sosyal Aks Görevi

 

Darboğaz Deresi çevresine uygulayacakları projeyle; buranın basit bir kanal olmaktan çıkarak, bölgenin önemli sosyal akslarından ve buluşma noktalarından biri haline geleceğini belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, projenin tamamlanmasıyla birlikte güzergahın, vatandaşların yeni buluşma adresi olacağını ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ