1 buçuk senelik çile bitiyor: o yolda çalışmalar başladı - Sakarya Medyası 1 buçuk senelik çile bitiyor: o yolda çalışmalar başladı
Sakarya Medyası

1 buçuk senelik çile bitiyor: o yolda çalışmalar başladı

1 buçuk senelik çile bitiyor: o yolda çalışmalar başladı

Kocaali Şekerpınarı mahallesinde yaşanan ulaşım ve yol sorunu ile ilgili Sakarya Medyası’na mahalle halkından gelen şikayet haber olarak paylaşıldı. Yayınladığımız haberden sonra harekete geçen Kocaali Belediyesi halkın sorununa çözüm üretiyor. Mahalle halkı 1 buçuk seneden beri yaşadıkları sorunu duyurup çözüme kavuşturma noktasında yardımcı olduğu için Sakarya Medyası’na teşekkür etti. Biz de Sakarya Medyası olarak halkın sesini duyduğu ve harekete geçtiği için Kocaali Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz.

Daha önce paylaştığımız haber şöyleydi:

Sakarya Medyası whatsapp ihbar hattı’na (0538 646 74 24) mesaj gönderen bir vatandaş, mahallesinde bulunan yolun bozuk olduğunu ve bunu ilgili makamlara bildirdiğini hatta toplu dilekçe verdiklerini ancak olumlu bir netice alamadığı bildirdi. Gönderilen mesajda yolun durumu ve yazılan dilekçe ile cevabı da paylaşıldı.

 

Vatandaşın gönderdiği o mesaj şöyle;

“Kocaali İlçesi, Şerbetpınarı Mah. 117 Ada 28-29-30-31-32-33 parsel ve 118 Ada 58-59-60-62-63-64-65 parsele sınır olan yolun kullanabilmesi için tadilat-onarım-bozuk yerlerin yapımı için Kocaali Belediyesine, Büyükşehir Belediyesine,Valiliğe şahsi olarak farklı zamlarda dilekçeler verdik. Ayrıca Kocaali Belediyesine toplu dilekçe verdik. Cevaben gelen yazılar “kadastral yolun kapalı olmadığı tespit edilmiştir” -çok manidar- şeklindedir. Taleplerimiz hiçe sayılarak yolumuz yapılamamış, bitişikte bulunan ve yol yapımına mani olacak siyasi güce sahip olan şahısların şahsi olarak kullandıkları yol uçtan uça beton asfalt yapılmıştır. Çoğunluk olan mahalle sakinleri, yola ihtiyacı olanlar hiçe sayılarak yolumuz yapılamamıştır. İlgili kişilerin gelerek yolu kendilerinin görmesini istiyoruz.”

Yazılan dilekçe

Dilekçeye verilen cevap

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ