Başkan Yılmazer, Çalışmaları Yerinde İnceledi - Sakarya Medyası Başkan Yılmazer, Çalışmaları Yerinde İnceledi
Sakarya Medyası

Başkan Yılmazer, Çalışmaları Yerinde İnceledi

Başkan Yılmazer, Çalışmaları Yerinde İnceledi

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer Kent Meydanı projesi içinde bulunan tarihi hamam kalıntılarının gün yüzüne çıkması çalışmalarını yerinde inceledi. İnceleme esnasında yapılan çalışmalar ve gelinen nokta hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 

Meydan projesiyle birlikte park ve tarihi dokudan oluşan ziyaret alanının kısa süre içinde halkın hizmetine sunulacağı bilgisi verildi.

 

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer “Bu gibi titizlik gerektiren çalışmalarda tarihi dokunun bozulmaması bilinci içerisinde çalışmalarımıza yön veriyoruz.  İnşaat tekniği açısından büyük özellikler barındıran hamam kalıntıları Sapanca İlçe merkezinde yeni bir tarihi sosyal mekân olacak. Tarihi bölümde, ortama uygun olarak zemin döşemesi ahşap ve yerden ışıklandırma ile dokuya yakışan konsept oluşturulmaya çalışıldı. Tarihi hamam projesinin gün yüzüne çıkmasının yanında; kalın gövdeli ağaçların ve ortama uyumlu çiçeklerin ekilmesiyle peyzaj düzenlemesinde de sona gelmiş durumdayız. Ağaçların altına üçe-iki özellikli dört bir tarafa konulacak olan oturma guruplarında halkımız, rahatlıkla dinlenme imkânı bulacaktır” dedi.

Verilen bilgiler doğrultusunda kısa bir süre içinde bitmesi planlanan alanın, açılışla halkın hizmetine sunulacağı aktarıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ