BBP Sakarya İl Başkanı Can'dan 17 ağustos mesajı - Sakarya Medyası BBP Sakarya İl Başkanı Can'dan 17 ağustos mesajı
Sakarya Medyası

BBP Sakarya İl Başkanı Can’dan 17 ağustos mesajı

BBP Sakarya İl Başkanı Can’dan 17 ağustos mesajı

Bbp Sakarya İl Başkanı Cemal Can , 17 Ağustos 1999 depreminin 18. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Başkan Can mesajında şu görüşlere yer verdi “17 Ağustos 1999 tarihinde yaşadığımız son yüzyılın en büyük felaketlerinden biri olan Marmara Depremi üzerinden 18 yıl geçmiş olmasına rağmen bu büyük felaketi hafızalarımızdan silemedik. Deprem dolayısıyla binlerce vatandaşımızın vefatına, yerleşim yerlerinin yıkılmasına ve milyonlarca liralık maddi kayba neden olan bu felaket, milletimizin yüreğini yakan en büyük acıların başında gelmektedir.

 

Ülkemizin bir deprem kuşağında olması nedeniyle muhtemel olan depremlerde, doğa olayının afete dönüşmemesinin, can ve mal kaybının en aza indirgenmesinin, eğitim ve bilimin esas alınmasından, denetim ve kontrol mekanizmalarının aktif olarak işletildiğinden geçtiğini bizler hiçbir zaman unutmamalıyız.

 

Teknolojik gelişmelerle birlikte toplum olarak daha çok bilinçlenmeliyiz bizler sorumluluklarımızı yerine getirirken bu gerçekleri göz önünde bulundurarak geçmişten ders alarak bundan sonraki uygulamalarımızda asla taviz vermemeliyiz. Bu vesileyle; asrın felaketi olarak tarihe geçen 17 Ağustos Marmara Depreminde yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ