Dişli, “17 Ağustos acısını unutmamız mümkün değil” - Sakarya Medyası Dişli, “17 Ağustos acısını unutmamız mümkün değil”
Sakarya Medyası

Dişli, “17 Ağustos acısını unutmamız mümkün değil”

Dişli, “17 Ağustos acısını unutmamız mümkün değil”

Büyük Marmara Depremi’nin 18. yıl dönümü nedeniyle açıklama yapan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, “17 Ağustos depreminin acısını unutmadık” dedi.

 

17 Ağustos 1999 tarihinde gece 03.02 sıralarında 7.4 şiddetinde başlayıp 45 saniye süren, ardında büyük yıkım ve felaket bırakan depremin 18.yıl dönümünde ne yaşanan depremi ne de depremde kaybettiklerini unutmadıklarını ifade eden Başkan Dişli, “İlimizde ve Marmara’da büyük acılar bırakan depremin 18 yıl dönümünde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabırlar diliyorum”dedi.

 

Ülkemizin deprem kuşağı üzerinde olduğuna dikkat çeken Başkan Dişli, “Yaşadığımız acıyla birlikte bu felaketten önemli dersler çıkardık ve o günden sonra deprem gerçeğine uygun hareket etmeye daha fazla özen gösterdik. Ülkemizin deprem kuşağı üzerinde olması nedeniyle, depremle yaşamayı öğrenmemiz ve olası depremlere karşı her an hazırlıklı olmamız gerekiyor. Adapazarı Belediyesi olarak depreme dayanıklı binaların yapımına önem verdik. Bunun için ne gerekiyorsa belediye olarak üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirdik.  Depremin hasarlarını en aza indirebilmek amacıyla başlattığımız çalışmalarımızı kaçak ve plansız yapılaşmaya taviz vermeden sürdürüyoruz. Depreme karşı yeterince bilgi sahibi olmayan ve özellikle depremi yaşamayan gençlerimize yönelik Deprem Kültür Merkezi’nde uygulamalı eğitimler düzenliyoruz. Deprem gerçeğini yaşayarak görenlerin yanında, hiç deprem görmemiş gençler ve çocuklarımızın depreme hazırlıklı olmalarını sağlamak amacıyla düzenlediğimiz eğitimlerimiz okullarımızın katılımı ile bu yıl da düzenli olarak devam edecek ”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ