Dünya Matematikçilerini Türk Bilim Adamı bir araya getirdi - Sakarya Medyası Dünya Matematikçilerini Türk Bilim Adamı bir araya getirdi
Sakarya Medyası

Dünya Matematikçilerini Türk Bilim Adamı bir araya getirdi

Dünya Matematikçilerini Türk Bilim Adamı bir araya getirdi

Gerçekleştirmiş olduğu uluslararası konferanslarla yüzlerce bilim insanını buluşturan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Profesör Dr. Murat Tosun, 15-18 Ağustos, 2017 tarihleri arasında Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de gerçekleştireceği yeni bir büyük konferansın hazırlıklarını tamamladı.

 

Uluslararası kongrelerde bir numara

IECMSA-2012, Priştine, Kosova, IECMSA-2013, Saraybosna, Bosna Hersek, IECMSA-2014, Viyana, Avusturya ve IECMSA-2015, Atina, Yunanistan, IECMSA-2016, Belgrad, Sırbistan olmak üzere beş başarılı konferanstan sonra şimdi IECMSA-2017 Avrupa’nın sayılı başkentlerinden biri olan Budapeşte’de düzenlenecektir. Bu yıl altıncısı düzenlenecek olan 6. Uluslararası Avrasya Matematik Bilimleri ve Uygulamaları Konferansı’nda 40 farklı ülkeden dünyaca ünlü matematikçilerin katılımcılar arasında olmasının yanı sıra 250 sözlü ve 35 poster bildiri ile yine birçok yeni teorinin doğmasına öncülük edecektir. Yapılan sunumlar sonucu elde edilen sonuçların etkisiyle her geçen yıl katılımcı sayısı artan konferans ortaya koyduğu yenilikler ve kültürler arası iletişim kanalı olması itibarı ile bilim dünyası tarafından takdir toplamaktadır.

 

Üniversitelerden tam destek

Bu konferans Sakarya Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Bakü Devlet Üniversitesi, Uygulamalı Matematik Enstitüsü, Türk Dünyası Matematikçiler Birliği ve Uluslararası Balkan Üniversitesi tarafından desteklenmektedir.

 

Eğitimde de öncü

Konferans yoğun bilimsel programlarının yanı sıra kültürler arası köprü görevi de yapmaktadır. Bilindiği üzere Profesör Dr. Murat Tosun Sakarya İlimizde özellikle Anka Eğitim Kurumları olarak eğitime katkısı ile tanınıyor. Eğitim alanında ki tüm çalışmaları ilgi ile takip edilmektedir. Konferans düzenleme kurulu üyeleri, Prof. Dr. Murat Tosun, Prof. Dr. Mehmet Ali Güngör, Doç. Dr. Soley Ersoy, Yrd. Doç. Dr. Mahmut Akyiğit, Yrd. Doç. Dr. Hidayet Hüda Kösal ve Yrd. Doç. Dr. Tülay Erişir matematik biliminin geliştirilmesi ve ülkemizin uluslararası bilim dünyasında başarılı bir şekilde temsil edilmesi için her yıl olduğu gibi bu yılda titizlikle konferansa hazırlandılar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ