Sakarya'nın yeni girişinde çalışmalar hızlandı - Sakarya Medyası Sakarya'nın yeni girişinde çalışmalar hızlandı
Sakarya Medyası

Sakarya’nın yeni girişinde çalışmalar hızlandı

Sakarya’nın yeni girişinde çalışmalar hızlandı

32 Evler ve SASKİ Hızırilyas Tesisleri arasına kazandırılacak Şehrin 3. Girişi’nde çalışmaların hızla devam ettiğini aktaran Başkan Toçoğlu, “Yeni projemizle şehir merkezi ulaşımına yeni bir alternatif kazandırıyoruz. İnşallah yeni projemizle ulaşım daha da rahatlayacak” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 32 Evler ve SASKİ Hızırilyas Tesisleri arasına kazandırılacak olan şehrin yeni giriş kapısında devam eden çalışmalarda gelinen son noktayı açıkladı. Arterde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini aktaran Başkan Toçoğlu, şehir ulaşımına büyük bir rahatlık getirecek projeyi kısa süre içerisinde tamamlayacaklarını belirtti. Toçoğlu, çalışmalarda önemli bir mesafe kaydedildiğini de sözlerine ekledi.

25 metre genişlik 1 kilometre uzunluk

Projede devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler paylaşan Başkan Toçoğlu, “Ekiplerimiz bölgede yoğun bir şekilde çalışıyor. Kazı dolgu ve duvar imalatlarımız sürüyor. Ardından hızla altyapı işlemleri gerçekleştirilecek. Son olarak ise asfalt ve çevre düzenlemelerini hayata geçireceğiz. Bu bulvar ile birlikte E-5 üzerinden gelen araçlar doğrudan Kampüs’e ve Serdivan’a ulaşım sağlayabilecekler. Bulvar tamamlandığında şehre girişte yaşanan trafik yoğunluğunun önemli bir ölçüde azalacağını öngörüyoruz. 25 metre genişliğinde, 1 kilometre uzunluğundaki şehrin yeni giriş kapısını asfalt, yaya yolu, ışıklandırma ve çevre düzenlemelerinin ardından  şehrimize kazandırmış olacağız” ifadelerini kullandı.

Ulaşımda işler yolunda

Ulaşım başlığında devam eden çalışmalara ilişkin de konuşan Başkan Toçoğlu, “Kısa süre önce açıkladığımız 12 ulaşım projesinin bir kısmında çalışmalarımıza başladık. Yeni Stadyum ulaşımına kolaylık getirecek bulvar projemiz devam ediyor. Tepekum-Kuyudibi arasında hayata geçireceğimiz 4 kilometrelik projenin 3. etabını tamamladık. Yazlık Kavşağı için ihalemizi gerçekleştirdik. ADA AVM bölgesinde inşa ettiğimiz yaya üstgeçidinde işlemler devam ediyor. Erenler Yavuz Selim Caddesi’nde ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. TOPÇA Kavşağı projemiz için de 22 Ağustos Salı günü ihaleye çıkılacak. 32 Evler ile SASKİ Hızırilyas Tesisleri arasına kazandırdığımız bulvar projesi de şehir ulaşımına önemli bir alternatif getirecek” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ