Teşkilatın yüzde 50'si değişecek - Sakarya Medyası Teşkilatın yüzde 50'si değişecek
Sakarya Medyası

Teşkilatın yüzde 50’si değişecek

AK Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dikkat çektiği metal yorgunluğunu aşmak için köklü değişime gidiyor, teşkilatların en az yüzde 40-50’si değişecek.

Teşkilatın yüzde 50’si değişecek

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın son dönemde sık sık dile getirdiği metal yorgunluğunu aşmak için düğmeye basıldı.

TEŞKİLATLARIN YARISI DEĞİŞECEK
Hafta sonu başlayacak ilçe kongreleri ve ardından gerçekleştirilecek il kongrelerinde teşkilatların yüzde 40-50’si değişecek. Bu doğrultuda bir ay boyunca kapsamlı bir çalışma yürütülerek, adaylarla ilgili geniş bir rapor hazırlandı.

Rapor önceki gün AK Parti’nin MYK toplantısında Erdoğan’a sunuldu. Toplantıda kongre süreçleri detaylı bir şekilde masaya yatırıldı.

YORULANLAR GİDECEK
Erdoğan’ın ‘yorulan varsa kenara çekilsin’ uyarısının ardından şu ana kadar Bursa, Yozgat, Uşak ve Karaman il başkanları aday olmayacaklarını açıklarken bu rakamın önümüzdeki günlerde artabileceği belirtildi.

AK Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, “Değişmesi gereken ne kadar kişi varsa değişecek. Bu oran yüzde 40-50 arası olabilir” denildi.

Kaynak: Yeni Şafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ