AK Parti'de peş peşe istifalar - Sakarya Medyası AK Parti'de peş peşe istifalar
Sakarya Medyası

AK Parti’de peş peşe istifalar

3 Günde 6 İl Başkanı görevden alındı.

AK Parti’de peş peşe istifalar

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Metal yorgunluğu, FETÖ bağlantısı ve menfaatçi olan başkanlar ile yolumuza devam etmeyeceğiz” sözünün gereğini yapmaya başladı. 3 Günde 6 İl Başkanı görevden alındı.

Türkiye gündeminin hareketli günler yaşadığı şu günlerde, Ak Parti teşkilatlarındaki il başkanlarının görevden almaları bomba etkisi yarattı.

 

Parti teşkilatları adeta ‘Şok üstüne şok’ yaşamakta… Ak Partili il başkanlarının istifalarının devam edeceğini dile getiren Ankara’lı siyasetçiler  ‘daha sıcak ve hararetli günlere hazır olun’ mesajı verdiler.

 

AK Parti’de peş peşe istifalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın , “Metal yorgunluğu olanların partimizde işi yok” ifadeleri ardından peş peşe istifalar gelmeye başladı.

ak-partili-baskanlar-tek-tek-aliniyor.jpg

Daha birkaç gün önce bir ilin yerel haber sitesinde çıkan haberin doğruluğu tartışılmaya başlandı. 25 Ak Parti’li il başkanının istifaları istendi açıklamasının ardından peş peşe il başkanları istifalarını vermeye başladı.

O haber sonrası,

 

İstifa eden İl başkanları

1)Muş Ak Parti İl Başkanı Namık Ergün,

2)Ağrı Ak Parti İl Başkanı Kemal  Atmaca  

3)Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal,

4)Hakkari İl Başkanı Nurettin Fırat,

5(Şırnak İl Başkanı Mehmet Aşan,

6)Aksaray İl Başkanı Abdülkadir Karatay şimdilik istifa edenler arasında yer alıyor.

Ankara kaynakları, istifaların ardı arkasının geleceğini ve bu sayının 25 olduğunu doğruladılar.

 

Sakarya ne olacak?

Diğer yandan Ak Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç’ın da 25 kişilik listenin içinde yer aldığı, ancak daha sonra gerek kendisi, gerekse Ankara kaynakları Kılıç’ın istifasının söz konusu olmadığı konusunda açıklamada bulunmuşlardı.

Son gelişmelerin göze alındığında, istifaların devam edeceği ve kongre günü gelmeden, adı geçen il başkanlarının istifalarının alınmış olacağı da gelen bilgiler arasında.

 

Kılıç’a güvence mi?

Diğer yandan, ‘Kulis’ haberimizde de yer aldığı üzere, Ak Parti Genel Merkez’e yakın bir milletvekilinin Sakarya Ak Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç’a , ‘Rahat ol, listeni hazırla’ söylemiş olduğu parti kulislerinde en çok konuşulan konular arasında yer aldığı ifade edilmekte.

Kulis ve gelişmelerin ne denli doğru ya da yanlış olduğu önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Ancak Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuda kararlı olduğu ve ‘Kendi menfaatini parti menfaati üzerinde tutan. Fetö ile uzaktan yakından teması olan, metal yorgunluğu bulunan başkanları görevden alın’ diyerek teşkilata verdiği talimatın gereğinin yavaş yavaş da olsa yapılmakta olduğunu görüyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ