Sakarya, 2017 temmuz ayı trafik raporu - Sakarya Medyası Sakarya, 2017 temmuz ayı trafik raporu
Sakarya Medyası

Sakarya, 2017 temmuz ayı trafik raporu

Sakarya, 2017 temmuz ayı trafik raporu

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından şehirlerarası ve şehir içi yollarda 2017 yılı Temmuz ayı içerisinde toplam 59.948 araç kontrol edilmiştir.

 

Temmuz ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 612 araç trafikten men edilmiş, 119 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

 

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2017 yılı Temmuz ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 189 maddi hasarlı, 249 yaralamalı, 4 ölümlü olmak üzere toplam 442 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 394 vatandaşımız yaralanmış, 5 vatandaşımız da hayatını kaybetmiştir.

 

Valilik tarafından yapılan duyuru şöyle;

Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

 

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında vatandaşlarımızın ilgi ve desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ