Aylık Şehir Kültürü Gazetesi Serdivan Ajans'ın 27. Sayısı Çıktı - Sakarya Medyası Aylık Şehir Kültürü Gazetesi Serdivan Ajans'ın 27. Sayısı Çıktı
Sakarya Medyası

Aylık Şehir Kültürü Gazetesi Serdivan Ajans’ın 27. Sayısı Çıktı

Aylık Şehir Kültürü Gazetesi Serdivan Ajans’ın 27. Sayısı Çıktı

5 Dil Bilmeme Rağmen O Kelimenin Karşılığını Başka Hiçbir Dilde Bulamadım

 

Aylık şehir kültürü gazetesi Serdivan Ajans’ın 27. sayısı çıktı. Her sayısında farklı isimleri okurlarıyla buluşturan Serdivan Ajans’ın bu ayki konuğu dünyaca ünlü edebiyat yazarı Mario Levi oldu.

 

Farklı Olma Bilincini Aşılamalıyız

5 dil bilmesine rağmen “Gönül” kelimesinin karşılığını başka hiçbir dilde bulamadığını belirten usta yazar, edebiyatta başarılı olmanın formülünü de “Gençlere farklı olma bilincini aşılayabilirsek edebiyatta başarılı oluruz. Çünkü ancak farklı olabilirsen kendini var edebilirsin.” cümleleriyle anlatıyor.

 

Gençlerimiz Okuyucu Kimliğini Başladığı Yerde Bırakıyor

Levi verdiği röportajda özensizliğe vurgu yaparken, günümüz insanının yaptığı işi özensiz icra ettiğini ve bu özensizliğin maalesef edebiyat alanına da sirayet ettiğini belirterek, “En çok satan kitaplara bakıyorum özensiz dil kullanımına, yanlış kelime tercihine rağmen gençlerin ilgisini çekiyor. Hiç okumamalarından iyidir gibi bir savunma gelişiyor. Gençlerimiz böyle özensiz kitaplarla karşılaşınca Ahmet Hamdi Tanpınar’a, Oğuz Atay’a geçemiyor. Okuyucu kimliğini başladığı yerde bırakıyor.” ifadelerine yer verdi.

 

Kağıdın Dantel Gibi İşlendiği Sanat

Serdivan Ajans bu ay geleneksel sanatlar köşesinde, Türk tarihinin 700 yıllık geçmişine dokunan ‘Katı’ sanatına yer veriyor. Kağıdın üzerine dantel gibi işlenen el sanatının inceliklerini bu sayıda bulabilirsiniz.

 

Birbirinden Farklı Konular

Ajans bu sayısında da, kültür sanat haberlerinden, dünya gündemine, bisiklet sporundan sosyolojik tahlillere, yorum sayfasından sosyal medya bölümüne kadar birbirinden farklı konuyu okurlarının beğenisine sunuyor.
Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; Serdivan Ajans’ın 27. sayısının Serdivan Belediyesi ve Serdivan Fikir-Sanat Akademisi’nden ücretsiz olarak temin edilebileceği belirtilirken; ayrıca gazetenin issuu.com/serdivanajans adresinden de dijital olarak takip edilebileceği bildirildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ