Hendek’e FIFA Standartlarında Futbol Sahası - Sakarya Medyası Hendek’e FIFA Standartlarında Futbol Sahası
Sakarya Medyası

Hendek’e FIFA Standartlarında Futbol Sahası

Hendek’e FIFA Standartlarında Futbol Sahası

Hendek Belediyesi, FIFA STAR 2 standartlarında sentetik futbol sahası yaptı. Tesisin hayırlı olmasını dileyen Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Hendek’te dostluk, kardeşlik, hoşgörü var. Bunun nedeni ise spora, sporcuya, geleceğimiz olan gençlerimize yapılan yatırımlardır”dedi.

4 kulvar 420 metre atletizm pisti

Nizami Sentetik çim saha 68×95 metre ebatlarında.10 bin 604 m2 alanda yapılan sahanın dört bir yanı telle çevrildi, dış çevresi 125.5*84.5 metre olan sahanın çevresin de4 kulvardan oluşan 420 metre uzunluğunda atletizm pisti var. Sahada top tutucu sistem, 2 adet yedek kulübesi, hakem kulübesi yer alıyor. Tesis, mükemmel drenaj sistemi sayesinde yağmurlu havalarda bile zemininde su barındırmayacak. Futbol sahasının çevresinde yer alan atletizm pisti de çocukların ve gençlerin hizmetinde olacak.

 

Spor yapmak herkesin hakkıdır

“Gençlerimizi çok önemsiyoruz” diyen Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Gençlerimiz bizim geleceğimiz. İlçemizdeki çocuklarımızla gençlerimizin önünü açmak sportif faaliyetlerde bulunmalarına imkan sağlamak, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarıp sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak istiyoruz. Onların spor yapmasını bir hak olarak görüyoruz. İnsanlarımızın, çocuklarımızın ve gençlerimizin bu tesislerden istifade edip kendi memleketlerini sevmesi en büyük arzumuzdur. Bu sentetik çim sahamızla da çocuklarımız, gençlerimiz Avrupa standartlarında bir spor kompleksine kavuşmuş olacak. Bu da ilçemiz için ayrı bir avantaj anlamına geliyor. Çocuklarımız gençlerimiz, 12 ay spor faaliyetlerinin yapılmasına imkan tanıyan saha zemini ile bu imkandan faydalanacak.”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ