Adatıp İstanbul - Sakarya Medyası Adatıp İstanbul
Sakarya Medyası

Adatıp İstanbul

Özel Adatıp Hastanesi, İstanbul Kurtköy’de yaptığı hastanesini dün Sakarya basınına tanıttı.

Adatıp İstanbul

Hastane CEO’su Gökhan Öner, “Bakanlık sürecimizde artık sona yaklaştık. Bayramdan sonra da inşallah ilk hastamızı almış olacağız” dedi

 

Özel Adatıp Hastanesi, İstanbul Kurtköy’de yaptığı hastanesini dün Sakarya basınına tanıttı. İstanbul Kurtköy’de bayramdan sonra hasta kabulüne başlayacak hastanenin tanıtım toplantısında konuşan Adatıp Hastaneleri Sağlık Yatırımları Grup Başkanı ve CEO’su Gökhan Öner, “Bakanlık sürecimizde artık sona yaklaştık. Bayramdan sonra da inşallah ilk hastamızı almış olacağız. Orhan Kocabıyık ismi altında bizim amacımız bu markayı ulusal bazda yaymak. Biz burada sağlık sektöründe bir fark yaratmak için yola çıktık. Çok uyumlu bir ekip olduğumuzu düşünüyoruz” dedi.

25 DÖNÜM KAPALI ALAN
Daha sonra Adatıp İstanbul Hastanesi Genel Direktörü Özgür Sezer bir sunum gerçekleştirdi. Sezer, “Özel Adatıp Hastanesi, 25 dönüm kapalı alan üzerinde, gün ışığından en yüksek düzeyde faydalanılacak şekilde tasarlanmış göz alıcı mimarisi ile hem sağlığın adresini hem de klasik hastane anlayışını değiştiriyor. Alanında uzman 26 hekim, 8 adet ameliyathane, 21 adet genel yoğun bakım yatağı, 10 adet yeni doğan yoğun bakım yatağı, 4 adet koroner yoğun bakım yatağı ve 40 adet hasta yatağı ile açılışını yapacak olan Özel Adatıp Hastanesi, bölgesinin örnek gösterilen sağlık kompleksi olmaya hazırlanıyor.

YATAK SAYISI ARTACAK
Özel Adatıp Hastanesi bir sonraki adımında ise, alanında uzman hekim sayısı 90’a yükselirken, Türkiye’nin ve bölgenin önemli bir açığı olan onkoloji branşında da ilk’leri hedefleyerek yeni yatırımlar planlıyor. Hasta yatağı sayısının 200’ün üzerine çıkarılacağı Özel Adatıp Hastanesi Kurtköy’de yeni bir cazibe merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor” dedi.
KLASİK ANLAYIŞTAN FARKLI
Sezer, “Özel Adatıp Hastanesi Kurtköy, klasik hastanecilik anlayışından farklı hareket ederek, ileri tanı ve tedavi yöntemlerini, durmaksızın gelişen tıbbi teknolojileri ile birleştirmeye hazırlanıyor. Çok yakında hizmete girecek olan hastane, tüm bölümlerinde SGK ve özel sağlık sigortaları ile anlaşmalı olup, yerli ve yabancı misafirlerine Sağlık Turizmi’nin hedeflerdiği konfor ve hizmetini sunmak üzere çalışmalarına devam ediyor” dedi.

BAĞLANTI YOLU ÜZERİNDEYİZ
Sezer ayrıca, “Hizmet kalitesini standart hastanelerin dışında ekstra hasta odaklı alanda göstermek istiyoruz. Kurtköy Sapağı’nda üç köprü bağlantı yolunun üzerindeyiz.  İlk aşamada tüm kadromuzu açamıyoruz. Devlet belli bir kadro kısıtlaması ile başlatıyor ama arkasından biz kadromuzu genişleteceğiz. Türkiye’de çok ciddi açığı olan Onkoloji de hedef alanlarımızdan biri olacak. Hastane kompleksi tamamlandığında  çok büyük bir bir sağlık yapısına dönüşeceğiz. Biz hiç bir hastanede olmayan refah ferah alanlara koridorlara sahibiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ