O genç kız açıklama yaptı - Sakarya Medyası O genç kız açıklama yaptı
Sakarya Medyası

O genç kız açıklama yaptı

O genç kız açıklama yaptı

Sakarya’da gözü çıkarılmış bir kedinin fotoğrafını paylaşan genç kız açıklama yaptı.

 

Adapazarı’nda oturan Sude A. bir gözü çıkarılmış kedinin fotoğrafını paylaşarak üstüne “en sevdiğim” yazmasının ardından Türkiye çapında büyük bir tepki ile karşılaştı. Gelen tepkilerden sonra Sude A. tüm sosyal medya hesaplarını kapattı. Genç kızın sosyal medya hesabında kendisinin sadist olduğu yazılıydı. Paylaştığı görüntü kısa sürede Türkiye gündemine oturdu ve sosyal medyada seslerini dile getiren vatandaşlar Sude A.’nın bir an önce yakalanıp cezalandırılmasını istedi. Genç kız sosyal medyada adeta linç edildi.

 

Genç kız bu durumdan sonra yapmış olduğu paylaşımda fotoğraftaki kediye kendisinin bir zarar vermediğini, onu o halde bulduğunu ve rengini beğendiği için “en sevdiğim” şeklinde bir mesaj yazdığını dile getirdi. Ancak tepki gösteren vatandaşlar genç kızın tek yaptığı vahşetin bu oladığını, başka bir hesabında benzer paylaşımlarda bulunduğunu ve bu yüzden yazdıklarına inanmayarak Sude A. durumu kurtarmaya çalıştığını söyledi. Öte taraftan genç kız hakkında hayvan hakları gereğince dava açılacağı öğrenildi.

Genç kızın yapmış olduğu açıklama şöyle;

“Ben yolda gördüğüm bu kediye her hangi bir şekilde zarar vermedim. Kedinin resmini paylaştım fakat ona yardımcı ola bilmek için. şuan gördüğünüz fotoğraftaki kırmızı ile işaretlenmiş yerde kediyi buldum ve yolun kenarına kaldırdım kedi en çok sevdiğim renkte olduğu için çok üzüldüm o yüzden en sevdiğim yazdım ben kedilerde dahil tüm hayvanları çok seviyorum yanlış anlaşılacağını hiç düşünemedim yanlış anlayanlardan özür diliyorum. Fotoğrafı paylaşmamın asıl amacı hayvanların korunmasının dikkat çekilmesi içindir. konuşmalarda verdim cevaplar ise bir kediye böyle bir zarar verdiğimi düşündükleri için böyle bir tepki verdim.”

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ