Sakarya Valisi o vahşete sessiz kalmadı - Sakarya Medyası Sakarya Valisi o vahşete sessiz kalmadı
Sakarya Medyası

Sakarya Valisi o vahşete sessiz kalmadı

Sakarya Valisi o vahşete sessiz kalmadı

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, gözül oyulmuş bir kedi fotoğrafının üzerine ‘En sevdiğim’ yazarak paylaşımda bulunulmasına sessiz kalmadı. Balkanlıoğlu, “İlin Valisi olarak ben de bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağım” dedi.

 

Sude A. İsimli genç kız, kediye işkence edip bunun fotoğrafını “En sevdiğim” diyerek paylaştıktan sonra, yoğun tepki almıştı. Vali İrfan Balkanlıoğlu sosyal medya hesabı üzerinden konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada büyük işkenceye maruz kalmış bir kedinin fotoğrafı yayınlanmıştır. Kamuoyunda haklı olarak tepki toplayan bu paylaşım, vicdan sahibi her insan gibi bizleri de derinden üzmüştür. Yıllardır ailenin bir ferdi gibi baktığımız iki kedi ve bir köpeğimiz sayesinde bütün hayvanlara aşırı bir merhamet besleyen bir hayvansever olarak bu vahşi hareketi kesinlikle tasvip etmiyorum. Hayvanların da en az bizler kadar yaşama hakkı olduğuna da inandığımdan bu olayın müsebbiplerine yasalar çerçevesinde adli ve idari yönden en ağır cezaların uygulanacağından şüphem yoktur. Kolluk kuvvetlerimizce gereken araştırmalar ve tespitler devam etmekte olup, Cumhuriyet Başsavcımız ile birlikte İl’in Valisi olarak ben de konunun sonuna kadar takipçisi olacağım. Halkımızdan bu konuda müsterih olmalarını istiyorum.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mehmet evkuran dedi ki:

    Sayın valim bir de şu tren meselesine el atsaniz. ALLAH rızası için.
    SEHRIMIZE HOŞ GELDİNİZ ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN INŞALLAH.
    ALLAHA EMANET OLUN.

BİR YORUM YAZ