Sakaryalı genç kızın cezası belli oldu - Sakarya Medyası Sakaryalı genç kızın cezası belli oldu
Sakarya Medyası

Sakaryalı genç kızın cezası belli oldu

Sakaryalı genç kızın cezası belli oldu

Sakarya’da gözü çıkarılmış bir kedinin fotoğrafını paylaşan ve ülke çapında tepkiye neden olan Sude A.’ya 2 bin 202 TL para cezası uygulandı.

 

AA muhabirinin Orman ve Su İşleri Bakanlığından aldığı bilgiye göre,  Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğünce iki gün önce gözü oyulmuş  bir kedinin fotoğrafını sosyal medya hesabında paylaşan  S.A’ya Hayvanları Koruma  Kanunu’nun “Hayvanların, yaşadıkları sürece, tıbbi amaçlar dışında organ veya  dokularının tümü ya da bir bölümü çıkarılıp alınamaz veya tahrip edilemez” hükmü  gereğinde 2 bin 202 lira idari yaptırım cezası uygulandı.

 

Bu arada konuya ilişkin Bakanlıktan yapılan açıklamada, şu ifadelere  yer verildi:

“Bakanlık olarak hayvan haklarının korunması, hayvanlara iyi muamele  edilmesinin temin edilmesi ve hayvanların her türlü mağduriyetinin önlenmesini  sağlamak amacıyla çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Hayvanların korunması  konusunda bütün vatandaşlarımızdan azami hassasiyeti göstermelerini bekliyor ve  bu konularda hassasiyet gösteren vatandaşlarımıza da teşekkür ediyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. semra dedi ki:

    idari yaptırımın yanı sıra psikiyatrik inceleme talepleri vardı. Muayenesi yapılmış mı? Bu çocuk nasıl bir evde nasıl bir aileyle yaşıyor incelenmiş mi? Bunlar yapılmadıysa olay 2.200 tl ödetip ”bak cezasını çekti” formuna dönmez mi? Ya da bu kız sokaklarda potansiyel bir katil olarak geziyor olmaz mı?

BİR YORUM YAZ