Komşudan 6 Bin TL Ödül - Sakarya Medyası Komşudan 6 Bin TL Ödül
Sakarya Medyası

Komşudan 6 Bin TL Ödül

“Görenler polisten önce bana haber versinler”

Komşudan 6 Bin TL Ödül

İzmit’te yabancı uyruklu 3 şahsın 6 bin TL değerinde iki telefon çaldığı iş yerinin sahibi, şahısları görüp kendisine ihbar edene telefonları hibe edeceğini söyledi.

Olay, İzmit Karabaş Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan bir telefon mağazasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre yabancı uyruklu olduğu iddia edilen kimliği belirsiz üç şahıs, müşteri kılığında Hayati Dilek’e ait iletişim bayisine geldi. İş yerinde bir süre telefonları inceleyen şahıslardan biri dükkan çalışanını oyalarken, diğer kişi ise camlı tezgahı açarak içinde bulunan telefonu çantasına koydu. Bir süre daha iş yerinde gezen şahıs daha sonra dışarı çıktı.

Hırsızları ihbar edene telefonları hibe edecek

Arkadaşının telefonu aldığını işaret etmesi üzerine dışarıda bekleyen diğer şahıs da iş yerine girerek camlı tezgahın arkasına geçti. Bir süre gözlem yapan ikinci şahıs, dükkana giren müşteri görünce çantasına koymak için aldığı telefonu inceliyormuş gibi yaptı. Müşterinin arka tarafa ilerlemesini fırsat bilen şahıs, telefonu çantasına koyarak dükkandan uzaklaştı. Şahısların 6 bin TL değerindeki iki telefonu alarak iş yerinden çıkması sonrasında çalışanlar, tezgahtaki telefonların eksik olduğunu tespit etti. Olayı haber alarak güvenlik kameralarını inceleyen iş yeri sahini Hayati Dilek ise hırsızların telefonları çantalarına koyarak kaçtığını gördü. Güvenlik kameralarına saniye saniye kaydedilen olay sonrası polis ekiplerine görüntüleri vererek şikayetçi olan Dilek, şahısları kendisine ihbar eden kişilere telefonları hibe edeceğini söyledi.

“Şahısları görenler polisten önce bana haber versin”

Dükkan sahibi Hayati Dilek olayla ilgili, “Olay benim dükkanda olmadığım bir saatte meydana geldi. İş yerine 3 tane yabancı uyruklu insan geliyor. Bir tanesi içeride çalışan personeli oyalarken, diğer iki tanesi de etrafı gözleyerek vitrinden 2 tane telefonu alıyor ve çantasına koyuyor. Çalışan personel telefonun eksik olduğunu fark edince, güvenlik kamerası kayıtlarından inceliyor. Oradan telefonların çalındığını fark ederek beni arıyor. Şikayetçi oldum ama henüz bulunamadı. Bulanlardan bir ricam var. Kendi kendimi ihbar ediyorum. Polisten önce bana haber versinler. Bulanlara telefonu hibe edeceğim. Bana telefonlar değil bunları çalanlar lazım. 6 bin 500 lira değerinde iki telefon çalındı” dedi. Polis ekipleri kaçan hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ