Karasu Fener Alayı için Gün Sayıyor - Sakarya Medyası Karasu Fener Alayı için Gün Sayıyor
Sakarya Medyası

Karasu Fener Alayı için Gün Sayıyor

Karasu Fener Alayı için Gün Sayıyor

Karasu Kaymakamlığı ile Karasu Belediyesi önderliğinde, KARGENÇ Kulübünün koordinesinde 30 Ağustos akşamı saat 20:00’da Karasu Sahil Parkta çeşitli etkinlikler ve etkinliklerin ardından Fener Alayı düzenleneceği bildirildi.

 

Düzenlenecek programla ilgili açıklamalarda bulunan KARGENÇ Yönetim Kurulu Başkanı Ersel Aydın; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum günüm dediği, Türk milletinin kurtuluşunun temelinin atıldığı gündür 19 Mayıs 1919. O gün Türk Milleti Samsun’da emperyalizme ve onun işbirlikçilerine karşı bağımsızlık mücadelesi başlatmış, mücadele sonunda bizlere cumhuriyet armağan edilmiştir. Dolayısıyla 19 Mayıs sadece “Bayram Kutlamak” değildir. 19 Mayıs bir milletin azim ve kararlılığı, milli mücadele, milli egemenlik demektir. Millet olma; bir olma, birlik olma demektir. Bu duyguları unutmamak adına Karasu Kaymakamlığımız ve Karasu Belediyemiz önderliğinde güzel bir anma programı düzenleyeceğiz ve bu programın ardından tüm katılımcılarla birlikte fener alayı gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Düzenleyeceğimiz programa tüm halkımız davetlidir” dedi.

 

Karasu’da düzenlenecek fener alayı ile ilgili açıklama yapan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Karasu gençliği ve Karasu’nun geleceği için önemli projelere adım atan KARGENÇ Kulübümüz Koordinesinde, Karasu Kaymakamlığımız ve Belediyemiz önderliğinde 30 Ağustos akşamı ilçemiz sahil parkta güzel bir etkinlik düzenleyeceğiz. 19 Mayıs ruhunu anlatan bu anlamlı programa tüm halkımız davetlidir” dedi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ