Kazımpaşa Camii'nin Temelleri Dualarla Atıldı - Sakarya Medyası Kazımpaşa Camii'nin Temelleri Dualarla Atıldı
Sakarya Medyası

Kazımpaşa Camii’nin Temelleri Dualarla Atıldı

Kazımpaşa Camii’nin Temelleri Dualarla Atıldı

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik ile birlikte dernek üyeleri ve mahalle sakinlerinin de katıldığı programda Kazımpaşa Camii’nin temeline ilk harcı döktü.

Kazımpaşa Beldesi Merkez Camileri Yaptırma ve Koruma Derneği üyeleriyle birlikte edilen duaların ardından butona basan Alemdar, aynı anda 1700 kişiye hizmet verebilecek yeni caminin 1270 m² alana inşa edileceğini ve hemen yanı başında yer alan Kazımpaşa Meydanı ile de entegre olacağını söyledi.

 

Ana kubbeye bağlı 4 kaşık ve 12 küçük kubbesiyle birlikte yeni cami toplam 17 kubbeli olacak.

 

Hemşerilerimizle Birlikte İnşa Ediyoruz

 

Temel atma programında duygularını paylaşan Başkan Alemdar, Serdivan’ın her geçen gün planlı bir şekilde büyüdüğünü ifade ederek; hayata geçirilen yeni yapıların yanı sıra mevcut haliyle artık ihtiyaca cevap veremeyen tesislerin de ihtiyaca cevap verecek şekilde tekrar revize edildiğini dile getirerek, “Doğal güzellikleri ve yöresel lezzetleri ile Kazımpaşamız özellikle hafta sonları; hem Sakaryalı hemşerilerimize hem de komşu illerden gelen misafirlerimize ev sahipliği yapıyor. Bu bağlamda meydanımızın yanındaki eski camimizi de tekrar elden geçirmemiz gerektiğini düşündük. Bugün de bizim için son derece önemli ve anlamlı bir eserin temellerini atıyoruz. Her zaman olduğu gibi Serdivanımızı hemşerilerimizle birlikte inşa etmeye devam ediyoruz. Temeline ilk harcı dualarla döktüğümüz yeni camimiz de en kısa sürede tamamlanarak hizmet vermeye başlayacak. Gayemiz ilçemizin her noktasına en güzel hizmeti kazandırmak, ardımızdan hayırla yad edilecek eserler bırakmak. Bu gayenin peşinden koşmaya ve çalışmaya devam edeceğiz. Yeni camimiz şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ