Vatandaşlar ADARAY için imza topluyor - Sakarya Medyası Vatandaşlar ADARAY için imza topluyor
Sakarya Medyası

Vatandaşlar ADARAY için imza topluyor

Vatandaşlar ADARAY için imza topluyor

Vatandaşlar, Adapazarı-İstanbul Ekspresi’nin Mithatpaşa İstasyonu’ndan kalkmaya başlaması üzerine seferleri iptal edilen ADARAY’ın yeniden çalışması için imza kampanyası düzenledi.

 

Arifiye’de oturan vatandaşlar, iptal edilen ADARAY’ın yeniden çalışması için imza toplamaya başladı. Adapazarı-İstanbul Treni’nin Mithatpaşa İstasyonu’ndan sefere başlaması üzerine ADARAY iptal edilmişti. İlçede toplanan vatandaşlar esnafı dolaşarak imza kampanyasına destek arıyor. Kampanya kapsamında pazar yeri de ziyaret edildi.

 

BİZLERİ ÇOK ÜZDÜ
Vatandaşlar, “ADARAY hizmete başladığı günden bu yana biz bu hizmetten çok memnunduk. Sadece Arifiye halkı değil, Terminal, Maltepe, Mithatpaşa ve Kent Park duraklarından da ADARAY’ı kullanan binlerce vatandaş vardı. Alınan bir kararla bu güzel hizmet kaldırıldı. Verilen hizmetin geri alınması bizleri çok üzdü” dedi.

 

DESTEK BEKLİYORUZ
Alınan kararı eleştiren vatandaşlar, “ADARAY’ı kaldırarak bizleri üvey evlat yerine koydular. Bizler seferlerin yeniden başlamasını istiyoruz. Ulaşımda tek alternatifimiz kaldı. İmza kampanyamızın ardından eğer izin alabilirsek Adapazarı’nda ADARAY’ı kullanan vatandaşlarla birlikte bir dizi eylem yapacağız. Herkesten destek bekliyoruz” dedi.

Kaynak: Sakarya Yeni Haber

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ