3 günde 3 bin Müslümanın katledilişine şahit oluyoruz - Sakarya Medyası 3 günde 3 bin Müslümanın katledilişine şahit oluyoruz
Sakarya Medyası

3 günde 3 bin Müslümanın katledilişine şahit oluyoruz

Mehmet Sağlam

Mehmet Sağlam

 Bugün yeni bir kurban bayramı arifesine girmiş bulunuyoruz.

İnancımızda kurban, kurbiyyeti yani Allah’a yakınlığı ifade eden yüce bir kavramdır. Bu kavramın fert bazındaki manası mükellefiyetimizin, kulluğumuzun şuurunda olarak ciddi nefs muhasebe ve murakabesi yapmak; toplum bazında ise sevgi-kardeşlik, birlik-beraberlik, dayanışma ve yardımlaşma içinde bulunmaktır.

Bu sebeple kültürümüzde bayramlar, birlik ve beraberliğin aynı zamanda milli şuurun perçinlendiği müstesna fırsatlardır.

Bugün bu mana ve mesaja ne kadar muhtaç bulunduğumuz açıktır.

Özellikle maddi manevi bir kuşatılmışlığın; ülkemizde, ciddi olumsuzlukların iç ve dış tehditlerin; bölgemizde ise savaşların ve işgallerin yaşandığı bir ortamda bayram, sevinçleri ve üzüntüleri beraberinde getirmektedir.

 

TV ekranlarında Myanmar’ın Arakan eyaletinde 3 günde 3 bin Müslümanın katledilişine şahit oluyoruz. Geçmiş Ramazanlarda İsrail zulmü ile yok olan Müslüman Filistinlileri gördük.

 

Kendi içinde ihtilaflı olan İslam âlemi sessiz ve Müslümana yapılan zulümleri, soykırımları yok kabul ediyor.

 

Bunda İslam dininin Dinlerarası Diyalog ve misyonerlik faaliyetleri ile gerçek kimliğinden uzaklaştırılmasından dolayı etkili olduğu muhakkak.

Ama şartlar ne olursa olsun, bu Aziz Millet, inancı-kültürü, milli ve manevi değerleri ile bütünleşip asker-sivil, devlet-millet kaynaşarak tüm olumsuzlukları yenmeye kâdirdir. Dün böyle olmuştur, bugün de böyle olacaktır.

Yeter ki bizi biz yapan değerler etrafında birlik-bütünlük içerisinde kenetlenmesini bilelim.
Bu duygularla mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder, İlimize, Ülkemize, İslam alemi ve Türk Dünyasına ve tüm insanlığa barış ve hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim.

Sakarya Medya Derneği Başkanı

Mehmet Sağlam

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ