Sakarya Medyası

Sakarya’dan Adalet bakanlığına…

Ne olur, Adalet bakanlığımız Devleti dolandırarak 40 insana zulmeden arazi mafyasından bizleri kurtarsın…

Sakarya’dan Adalet bakanlığına…

Sakarya Medya Derneği Başkanı Mehmet Sağlam’ı ziyaret eden Orhan Koç, Mafya burada Devlet nerede diyerek sıkıntılarını beyan etti.

Daha önce birçok kez milletvekilleri ve ilgili bakanlıklara da konuyu defalarca anlatan Koç, Devleti dolandırmak suretiyle Millete zulmeden arazi mafyasına kim sahip çıkıyor.

 

Konuyla ilgili mahkeme dosyasına bakan iki hakim FETÖ’den tutuklandığı halde, bu suç şebekesi niçin çökertilemiyor.

Sizin aracılığınızla bu arazi mafyası ve destekçilerini Devlet yetkililerine ihbar etmek istiyorum. Lütfen biran evvel bu zulme bir son verilsin diyen Orhan Koç, sözlerine şöyle devam etti.

 

Sakarya ili Karasu ve Ferizli ilçesindeki arazi davaları ili ilgili Bakanlığa 7 ay önce tapularda tercüme ettirilerek elde edilen belgeler sunulmuştur. Bu belgeler devam eden dava sonucunu etkiler niteliktedir. Zira 1947 yılındaki Yargıtay kararı yok niteliğindedir.

 

Bu husus aynı dava ile ilgili 1996 ve 2013 yıllarındaki Yargıtay kararları ile de tevsik edildiği üzere; tapularda etraflıca araştırmadan sonra tapunun geçerli olup olmadığına karar verilmesi gerekir şeklinde görüş bildirilmiştir. Yaptırdığımız araştırma sonucu da tapunun gerçek olmadığını açıkça belgelemiştir.

 

Bu olayda arazi mafyası, 1947 yılındaki kararın çıkmasında nasıl etkili olmuş ise; 2016 yılında Karasu Mahkemelerindeki ecri misil ve izaleyi şüyu davalarını da etkilemiş ve 15 Temmuz kalkışmasından önce karar çıkarmışlardır. Her iki Hakim ise 15 Temmuz dan sonra FETÖ’den tutuklanmıştır.

 

Devlet bütün organları ile FETÖ mücadelesi verirken, ne gariptir ki; biz 40 bin tarım köylüsü arazi mafyası ve FETÖ mağduru olduğumuzu duyurabilmek için ne yapmamız gerektiğini bilemez durumdayız.

 

İsyanımız sonsuzdur. Ancak biz bu vatanın evlatlarıyız ve vatanımızı seviyoruz. Ne olur, Adalet bakanlığımız Devleti dolandırarak 40 insana zulmeden arazi mafyasından bizleri kurtarsın, dedi…

 

Adatepe ve konacık mağdurları adına

Orhan KOÇ

Sayın Millet Vekillerimiz!..

128 Yıllık yalanın 70 yıllık davası

“Karasu’da 63 Yıldan Beri Devam Eden Köy Davası İsyan Ettirdi”

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ