Sakarya Medyası

Ailesi o hastaneden şikayetçi oldu

Olay yargıya intikal etti

Ailesi o hastaneden şikayetçi oldu

Sakarya’da Özel bir hastanede yaşanan skandal haber, hasta yakınlarınca yargıya taşındı.

Ülke genelinde büyük yankı uyandıran yoğun bakımda skandal,  haberlerinden bir gün sonra ölen hastanın ailesi, Özel Hastaneden şikayetçi oldu…

Olay nasıl gelişmişti

Hastaya sigara verip dalga geçtiler

Hastaya sigara verip dalga geçtiler

Sakarya Sağlık İl Müdürlüğü soruşturma başlattı.

Adapazarı’nda özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde yatan yaşlı bir erkek hastaya çalışan hemşirelerin sigara ve çakmak vererek dalga geçtikleri görüntülerle ilgili Sakarya Sağlık İl Müdürlüğü soruşturma başlattı.

 

Adapazarı’nda özel bir hastanede meydana gelen olayda, yoğun bakım ünitesinde yatan yaşlı bir erkek hastaya sigara veren hemşireler, dalga geçerken bir yanda da cep telefonu ile görüntü çekiyor.

 

Önce sigarayı hastaya veren hemşireler daha sonra sigarayı alıp gülüşürken, daha sonra tekrar sigara ve çakmak veriyor. Ardından yeniden sigara ve çakmağı alan hemşiler kahkahalar atıyor.

 

Sigarayı yakmak isteyen yaşlı hasta elinden sigara ve çakmak alınınca öfkelenip hemşirelere bağırıyor.

hastaya-sigara-verip-dalga-gectiler.jpg

Hastayla dalga geçmeyi sürdüren hemşireler, “Aaa çakmak ver amcama, az ver bakayım ne yapacak ya, ağzına sokacak kızım bir tane ver bakayım ne yapacak. Ben vereceğim sana bir dal. Sen sigara içiyor muydun? Ver kız ver, verelim bir dal al çakmak da al. Hemen sokuyor ağzına. Ağzına koy önce” diye dalga geçiyor.

 

 

Bu görüntülerin sosyal medyada ve internet sitelerinde yayınlanmasının ardından Sakarya Sağlık İl Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlattı.

O hastane açıklama yaptı

Özel bir hastanenin yoğun bakımında yatan bir hastaya sigara vererek dalga geçen hemşirelerin o görüntülerinin ortaya çıkması tepki toplamıştı. Yoğun bakımda yatan hastanın olaydan bir gün sonra öldüğünün öğrenilmesi sonrasında olayın meydana geldiği hastaneden açıklama geldi.

O hastane açıklama yaptı

Hemşirelerin 85 yaşındaki Mustafa Süzer’in eline sigara verip dalga geçtiği görüntüler ülke gündemine düştü.

 

Hastaneden görüntülerdeki personelin stajer olduğu ve hastaneyle ilişkilerinin kesildiği belirtildi.
Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

 

“Bazı yayın organlarında paylaşılan bir video da yoğun bakımda yatmakta olan bir hastaya meslek dışı ve etik olmayan davranışlar sergilendiği ve bu eylemin de hastanemizde yaz dönemi stajı yapmakta olan 2 stajyer öğrenci tarafından yapıldığı ilk incelemeler de tespit edilmiştir.

 

Vardiya başına 6 hemşirenin çalıştığı yoğun bakım ünitesinde olay sırasında 3 hemşire öğlen yemeği için yemekhanede bulunduğu, diğer 3 hemşire ise salonun diğer ucunda genel durumu bozuk olan hastayla ilgilendikleri sırada, stajyer hemşirelerce bu uygunsuz davranışların sergilendiği anlaşılmıştır.

 

Başta ifade ettiğimiz üzere olaydan bugün haberdar olunmuştur. Söz konusu stajyerler stajları 1 ay önce bitmiş ve hastanemizden ayrılmışlardır.

 

Yaşanan bu durum sebebi ile hastane yönetimi ve çalışanları olarak büyük üzüntü duyduğumuzu belirtir, ayrıca sağlık müdürlüğü tarafından başlatılan incelemenin sürdüğünü bildirir, kamuoyuna saygıyla arz ederiz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ