Hendek’te "çöp taksi" hizmeti başladı - Sakarya Medyası Hendek’te "çöp taksi" hizmeti başladı
Sakarya Medyası

Hendek’te “çöp taksi” hizmeti başladı

Hendek’te “çöp taksi” hizmeti başladı

Hendek’te, şehir merkezinde ve dar sokaklarda çöplerin toplanabilmesi için “çöp taksi” uygulaması başlatıldı. Belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kullanılmaya başlanan “çöp taksi” adı verilen kamyonetle, gün içinde özellikle merkez de cadde ve sokaklarda dolaşılarak, biriken çöpler toplanıyor.

 

Vatandaşların ihbarının da değerlendirildiği uygulamada, dar sokaklar dahil belirtilen yerlere araçla kısa sürede ulaşılarak, çöpler ortadan kaldırılıyor. Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü yaptığı açıklamada, vatandaşlara temizlik noktasında ciddi hizmetler getirmeye devam ettiklerini, bu hizmetlerden bir tanesinin de “çöp taksi” uygulaması olduğunu söyledi..

Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “İlçe merkezinde sokaklara büyük araçlarımız giremiyor, çöp konteynerleri koyamıyoruz. Bu yüzden buna ihtiyaç olduğunu düşündük. ‘Vatandaş ana caddeler üzerine çöp çıkarma zahmetinde bulunmasın, biz onların ayaklarından, evlerinin önünden çöplerini alalım’ düşüncesiyle çöp taksi uygulamasını bugün itibarıyla başlattık” dedi..

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ