Sapanca’da Yeni Dönem Kursları Başladı - Sakarya Medyası Sapanca’da Yeni Dönem Kursları Başladı
Sakarya Medyası

Sapanca’da Yeni Dönem Kursları Başladı

Sapanca’da Yeni Dönem Kursları Başladı

Üç yılda 1850 kursiyere eğitim veren Sapanca Belediyesi, 2017-2018 eğitim öğretim dönemi kursları başladı.

Sapanca Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından yaz döneminde açılan gitar, keman, sepetçilik, kokulu taş, çini-seramik, ahşap oyma ve Arapça kurslarının ardından kış döneminde kurslar devam ediyor. Arapça, diksiyon, keman, kemençe, gitar, 3 boyutlu resim, karakalem, sepetçilik, seramik-çini, kokulu taş, bağlama, giyim, el sanatları, Türk Halk Müziği, ney, mozaik, işaret dili, ilk yardım ve tulum kategorilerinde kurslar “Burda” sloganı ile talepler doğrultusunda eğitimlere başladı.Üç yılda 1850 kursiyere eğitim veren Sapanca Belediyesi, 2017-2018 eğitim öğretim dönemi kursları başladı. Sapanca Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından yaz döneminde açılan gitar, keman, sepetçilik, kokulu taş, çini-seramik, ahşap oyma ve Arapça kurslarının ardından kış döneminde kurslar devam ediyor. Arapça, diksiyon, keman, kemençe, gitar, 3 boyutlu resim, karakalem, sepetçilik, seramik-çini, kokulu taş, bağlama, giyim, el sanatları, Türk Halk Müziği, ney, mozaik, işaret dili, ilk yardım ve tulum kategorilerinde kurslar “Burda” sloganı ile talepler doğrultusunda eğitimlere başladı.

Her yaştan vatandaşın bilgi ve beceri kazanmasına, zamanını verimli kullanıp sosyalleşmesi ve öğrendikleriyle ev ekonomisine katkı sağlamasına yönelik eğitim veren kurslarda yeni bir beceri elde etmek isteyen kursiyerler bu yılda her yık olduğu gibi ders başı yaptı.

35 Farklı Branş

2017 – 2018 eğitim öğretim yılı içinde Sapanca Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen kurslarda 310 kişi değişik alanda eğitim alma imkânı bulacak. Bu yıl vatandaşların talebine göre 35 farklı branşta kurs kayıtları alındı. Ücretsiz olarak düzenlenen kurslar Sapanca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleştirilmektedir. Kurslara katılmak isteyen vatandaşlar Ekim ayında başlayacak kurslara Kırkpınar Kültür Merkezi’nden kayıt yaptırabilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ