Yaman, "Halka sorulmalı, anket yapılmalı" - Sakarya Medyası Yaman, "Halka sorulmalı, anket yapılmalı"
Sakarya Medyası

Yaman, “Halka sorulmalı, anket yapılmalı”

“Tren dünyanın hiçbir yerinde şehrin dışında değildir. Kesinlikle şehir merkezine girebilir”

Yaman, “Halka sorulmalı, anket yapılmalı”

Raylı sistemin gerekliliği konusunda açıklamada bulunan Türk İş Sakarya İl Temsilcisi ve Sakarya Demir İş Sendikası Başkanı Cemal Yaman, “Halka sorarlarsa, anket şeklinde bir çalışmayla halkın istediğini de öğrenebilirler” dedi.

TAMAMEN PARA MESELESİ

Yaman konu hakkında şöyle konuştu: “Gelişmiş şehirler ulaşım sistemlerini raylı sistemin üzerine kuruyor. Sakarya bu işe en müsait ildir. Tabi bu işte sorunların çıkarılması tamamen para meselesidir. Bu şehri yönetenlerin de istediğini düşünüyorum. Ama sorunun ne olduğu hakkında fikir sahibi değilim. Her konuştuğumuzda ‘Biz de istiyoruz’ diyorlar ama hala neden başlamadığını onlara sormak lazım.”

ANKET YAPILSIN

Başkan Yaman, “Tren dünyanın hiçbir yerinde şehrin dışında değildir. Kesinlikle şehir merkezine girebilir. Dediğim gibi bir anket çalışması yapılırsa belediye için de halk için de yararlı olacaktır. Treni alttan geçirmek maliyetli ise üstten geçirmeyi düşünmek mantıklı ve masrafsız olabilir. Ayrıca üst geçit ile yapıldığında maliyeti az ve işi sonlandıracak bir çalışma olacaktır. Sorun olarak trafik sıkışıklığı var deniyor. Can güvenliği problem değil, zaman değil bunların hiçbiri trene engel değildir” şeklinde konuştu.

MALİYETLİ OLMAZ

Yaman sözlerini şöyle tamamladı: “Yetkililerin bu işe ‘evet’ demesi halinde şehrimize rahatlıkla tren gelebilir. Bununla ilgili Sakarya’daki tüm sendikalar, odalar, belediye ile birleşip konuyla ilgili bir panel yapabilirler. Sakarya Merkezle irtibatlı hafif raylı sistem, ilçelere giden bir hat oluşturulması pek maliyetli olmaz. Dünya ileriye biz geriye gidiyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Nadir Meteden dedi ki:

    Bu proje deprem.yilindan sonra devreye geçirilmesi gerekiyordu aslında arifiye terminalden başlatıp korucuk bölgesine kadar uzanmali idi hem ulaşım sorunu ortadan kalkacak hem dolmuş minubus yoğunluğu yeni stad ulaşımı çok zor güzergahı bu şekilde belirlenebilir di maddi durum diyorsunuz bu kadar gereksiz park bahçe yapana kadar bu proje ustunde durabilirdiniz

  2. NURETTİN YILDIRIM dedi ki:

    RAYLI SİSTEM ,ÇARK DERESİ BOYUNCA YAZLIK KARAMAN CAMİLİ VE KORUCUK ETEKLERİNE KADAR GELEBİLİR.YENİ YERLEŞİM BÖLGESİ İLAN EDİLDİ EDİLELİ HER GEÇEN GÜN HIZLA GELİŞİYOR.ALLAH C.C. GECİNDEN VERSİN DE YAKINDIR BİR DEPREM DAHA YAŞAYACAĞIMIZ GERÇEĞİNİ UNUTMAYALIM GELECEK DEPREM SONRASI BU ALANLARDAKİ İNSAN YOĞUNLUĞU İKİ ÜÇ KAT DAHA ARTACAKTIR YATIRIMI ,GELECEK NESİLLERE GÖRE TASARLAYIP, YAPALIM.

BİR YORUM YAZ