Akyazı Kent Konseyi Kadın Meclisi Toplandı - Sakarya Medyası Akyazı Kent Konseyi Kadın Meclisi Toplandı
Sakarya Medyası

Akyazı Kent Konseyi Kadın Meclisi Toplandı

Akyazı Kent Konseyi Kadın Meclisi Toplandı

İlçe gelişmesi, kalkınması, büyümesi güzelleşmesi adına birbirinden güzel faaliyetler ve icraatlar için belirli aralıklarla bir araya gelen Akyazı Kent Konseyi’nin Genç, Kadın Engelli ve Spor Meclisinden oluşan birimlerinin toplantıları devam ediyor.

Toplantılar kapsamında 22 Kasım 2017 Çarşamba günü bir araya gelen Akyazı Kent Konseyi Kadın Meclisinin 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

Toplantıya Sivil Toplum Kuruluşları, Resmi Kurumlar, Okul Aile Birliği ve Parti temsilcilerinden olmak üzere toplam 20 Kadın temsilci ile Akyazı Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinden 10 kişi katıldı.

Açılış ve gündemle ilgili bilgilerin Basın Sorumlusu İrfan Kardeş tarafından verilmesinin ardından Saygı duruşuna geçildi.

Gündemin 4. Maddesi olan Divan Kâtip ve Üye Seçiminde geçildi. Yapılan önerge ile Divan Başkanı Âlim GÜL, Kâtip Cengiz BİLGİN ve Kâtip Sabri DAMAR oy çokluğu ile seçildi.

Seçilen Divan Başkanı Âlim GÜL konuşma yaparak kadın meclisine bilgi ve konuşma yapmak üzere Kent Konseyi Başkanı Hasan AKCAN ‘ı takdim etti.

Toplantıda konuşma yapan Kent Konseyi Başkanı Hasan AKCAN “ Değerli Kadın Meclisi ve Yürütme Kurulu üyeleri öncelikle Kadın Meclisinin 1. Olağan Genel Kurul Toplantısına Hoşgeldiniz. Katılım aslında daha fazla olması gerekiyordu fakat daha fazla katılımın sağlanması amacıyla yapılacak yürütme kurulu seçimimiz önümüzdeki ay yapılması planlandı. Bu zaman içinde aday olacakların şimdiden kendilerini hazırlasınlar. Bilindiği üzere Kadın Meclisi ilçemiz içinde büyük bir önem arz etmektedir. Kadınlarında her alanda aktif olmaları gerektiğini her fırsatta ifade ediyorum. Kadının aileyi oluşturan en önemli bir birey olduğunu ve çocuklarında her daim takip edilmesi gerektiğini bir an olsun aklımızdan çıkarmamalıyız. Kadınlar çocuklara Anne şefkati ile yaklaştığı için onları hep koruyup korumak zararlı şeylerden uzak tutmak isterler. Son zamanlarda Ülkemiz genelinde Bağımlılık yapıcı madde kullanım yaşının oldukça düştüğü yapılan araştırmalar sonrasında ortaya çıkmıştır. Fakat tam bağımlı olma süresinin 1 yıl olduğunu ve bu süre içerisinde aileler büyük çoğunluğunun bunu fark edemediği yapılan araştırmaların sonucunda ortaya çıkmıştır. Kent Konseyi sürecimizde yavaş yavaş oluşuyor. Kent konseyimizin önemli maddeleri arasında bağımlılık konusu var. Bu sebeple bağımlılık ile ilgili ilk kez bir somut adımı hep birlikte atmaya başlayacağız. Bu konuyla alakalı olarak geçen hafta heyetimizle birlikte yapılan Gaziantep Oya Bahadır Yüksel Psikiyatri Merkezimizde konu ile ilgili oldukça önemli bilgiler aldık. Bugün ki toplantımızda bunları tek tek anlatacağız. Kent Konseyimizin yakın planları ve hedefleri arasında bağımlı çocuklarımız için İlçemizde yapılması düşünülen bir merkez var. İnşallah bu merkezide ilçemize kazandırmak için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Toplantımıza katılan herkese çok teşekkür ediyorum. ”dedi

Divan Başkanı Âlim GÜL kadın meclisine aday olacakların isimlerini alarak bir sonraki ay içinde 2. Olağan toplantısında yapılacak seçimde görüşülmek üzere herkese teşekkürlerini sundu. Toplantı da günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Yapılan Kadın Meclis Toplantısının ardından Akyazı Kent Konseyi yürütme kurulu olağan toplantısına geçildi. Yine gündem Gaziantep Oya Bahadır Yüksel Psikiyatri Merkezi hakkında konuşuldu. Ayrıca gündemin 2. Maddesi olan Gençlik ve Çocuk Meclisinin oluşturulmasına bir sonraki ay Kadın Meclisi ile birlikte genel kurul toplantısı yapılmasına karar verildi. Kent Konseyi başkanı Hasan AKCAN kapanış konuşmasının ardından toplantı sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sanalbasin.com üyesidir