2018 Yılı Türkiye Otomobil Raporları Şaşırtıyor! EKONOMİ

2018 Yılı Türkiye Otomobil Raporları Şaşırtıyor!

2018 Yılı Türkiye Otomobil Raporları Şaşırtıyor!

Genel puanlamada en kötü sonuç Fiat 500L ve Ford Fiesta ST’ye verilmiş

En kapsamlı araştırma şirketlerinden olan Consumer Reports, otomobil konusunda Türkiye'nin de içerisinde bulunduğu bazı modellerin şaşırtıcı kötü sonuçlarını yayınladı!

 

Düzenli olarak araştırma ve raporlamalar yapan CR (Consumer Reports)bu sene Türkiye’deki araç kullanıcılarının bazı marka ve modellerine karşı verdiği notlar dikkat çekiyor. Cadde ve sokaklarda gezen, aslında adet olarak çok satan bazı modellerin alındıktan sonra sahiplerini memnun etmediği sonucuna varılmış.

Her kişinin zevkleri farklı olduğu için benimsediği otomobiller de aynı şekilde farklı olur. Kimisi Alman kimisi Japon otomobillerine binmeye zevk alır. Yeni yüzyıl araçları özellikle bulunduğumuz tarihe yakın olanlar otonom ve güvenlik özelliklerinde tavan yapmış durumdalar. Sizleri daha fazla bekletmeden, içerisinde Türkiye’nin de olduğu CR raporlarından çıkan sonuçları aktaralım.

Genel puanlamada en kötü sonuç Fiat 500L’ye verilmiş.

İtalyan şirketin ikonik tipteki geniş araç atağı 500L, insanları memnun etmemiş gibi gözüküyor. Çoğunlukla geniş ancak kompakt yapıda duran bu aracın tercihi tasarımından kaynaklı. Satın alan müşterilerin servislere bırakılan notlarında 500L’nin konforunun çok kötü olduğu söylenmiş.

Benzetmeler arasında “500L’de yolculuk, rahatsız ofis koltuğunda oturmaya benzer” şeklinde söylenmiş. Gerçekleştirilen köşe kaza testlerindeki kötü sonuç karşısında insanlar modelin sağlam olmadığını düşünüyor.

Ford Fiesta ST’ye sahip olanlar yaptıkları yolculukların korkutucu seviyede olduğunu söylemişler.

B segmentten biraz daha fazla güç almak isteyenlerin modeli Fiesta ST‘nin de insanların yolculuk kalitesini düşürdüğü raporlanmış. Performans odaklı bu tip otomobillerde sertleştirilen süspansiyonelbette konforu düşürecektir.

https://paratic.com/2018-consumer-reports-analiz-anket-en-kotu-otomobiller/

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz