Bakkallara tartı hatırlatması - Sakarya Medyası Bakkallara tartı hatırlatması
Sakarya Medyası

Bakkallara tartı hatırlatması

Bakkallara tartı hatırlatması

‘Esnafımıza Bir Tık Kadar Yakınız’

 

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, tartı aletlerinin muayene ve damgalama işlemleri konusunda esnafa uyarıda bulundu.

Başkan Akdardağan, “Bilindiği gibi ‘Tartı Aletleri Muayene ve Yönetmeliğinde’ bir takım değişiklikler yapılmıştı. Bakkallarımızın kullandığı tartı aletlerinin muayene ve damgalama fiyatlarının 2018 yılı bedelleri Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca belirlenmiştir. Odamız üyesi bakkal esnaflarımızda bulunan 3. Sınıf terazilerin 5 kilodan 50 kiloya kadar ve 50 kilo dahil 41, 30 TL artı KDV’dir. Yine 3. Sınıf terazilerde kapasitesi 50 kilodan 350 kiloya kadar ve 350 kilo dahil 48, 30 TL artı KDV’dir. Ayrıca diğer kapasiteler ve fiyat bilgileri odamızın resmi sitesi üzerinden yayınlanmaktadır.” Diye konuştu.

Tartı aletlerinin periyodik muayene süresinin iki yıl olacağını, periyodik muayene süresinin hesaplanmasında damgalandığı yılın esas alınacağını belirten Başkan Akdardağan, “Aletlerin yıl içerisinde hangi tarihte damgalanmış olursa olsun, damgalandığı yıl birinci yıl sayılacaktır. Bu hizmeti oda üyelerimize ulaştırmak için yine yardımcı oluyoruz. Odamızca daha önce yetkili firma ile yaptığımız anlaşma gereğince beyannameleri sitemizden yayınlıyoruz. Esnafımız www.sakaryabakodasi.org.tr adresini ziyaret ederek ilgili ekrandan ‘Bakkal Terazileri ve Beyannameleri Hakkında’ yayınlanan linkine tıklayarak açılan sayfadan beyannamelerini rahatlıkla doldurabilirler. Bir tık kadar yakın olduğumuz esnafımız detaylı bilgi almak isterse odamızla irtibata geçebilir ve teknik hizmet de alabilir. Tüm üyelerimize duyurulur.” Dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sanalbasin.com üyesidir