Fermalı Av Köpekleri Yarışması 15 Nisan’da yapılacak - Sakarya Medyası Fermalı Av Köpekleri Yarışması 15 Nisan’da yapılacak
Sakarya Medyası

Fermalı Av Köpekleri Yarışması 15 Nisan’da yapılacak

Fermalı Av Köpekleri Yarışması 15 Nisan’da yapılacak

Adapazarı Belediyesi, 10. Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması 15 Nisan Pazar günü saat:08.00 ile 19.00 saatleri arasında Bileciler köy merasında yapılacak. Yarışmaya Sakarya ve ilçelerinin dışında her ilden avcılar da katılabilecek.


Adapazarı Belediyesi 10. Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması 15 Nisan Pazar günü Bileciler Köyü Merası’nda 08.00-19.00 saatleri arasında yapılacak. Yarışma genç-yetişkin köpekler, İngiliz ırkları- Kontinental ırkları şeklinde iki kategoride yapılacak. Yetişkinlerin 16 ayın üzerinde olması şartı arandığı yarışmanın elemeleri araziye salınmış bıldırcın ve keklik  ile yapılacak. Yarışmada arama stili, fermada bekleme, sahibi ile koordinasyonu gibi özellikler değerlendirilecek.

Her yarışmacının yanında köpeğinin aşılarının yapıldığını gösteren kimlikleri bulunması zorunlu tutulduğu yarışmada, finale kalmak için her köpeğin 10 dakikada kuşu bulması ve kuşa ferma vermesi gerekecek. Baraj puanını toplayan köpekler finale çıkmaya hak kazanırken, ferma vermeyen ve silahtan korkan köpekler yarışmadan elenecek. Katılımın yoğun olduğu yarışmada kaydı olmayan köpekler de, kriterleri sağladıkları takdirde o gün yarışmaya katılabilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sanalbasin.com üyesidir