Sakarya Medyası

Oyunu bozmak için ‘Oy’unu kullan!

Saadet Partisi Sakarya Milletvekili Adayı Yıldırım gençlere seslendi:

Oyunu bozmak için ‘Oy’unu kullan!

Saadet Partisi Sakarya Milletvekili adayı Eyüp Yıldırım, gençlere seslenerek “İçeriden dışarıdan bizi birbirimize düşürmek isteyenlere inat bu seçimde sandığa gidelim ve bütün dünyaya, Türk milleti olarak kardeşliğimizi kimsenin bozamayacağını haykıralım. Oyunu bozmak için oyumuzu kullanalım.” diye konuştu.

 

Bizi bir arada tutan hoşgörü ve sevgi

Saadet Partisi Sakarya Milletvekili Eyüp Yıldırım, yeryüzü sofrası iftarına katılarak, vatandaşlarla birlikte iftarını açtı. Yıldırım, milletimizi yüzlerce yıldır bu topraklarda ayakta tutan şeyin, farklı kültürlerde de olsa insanların birbirlerine karşı gösterdikleri hoşgörü ve sevgi olduğunu belirterek, “Dinimiz hoşgörülü olmayı ve birbirimizi sevmeyi öğütlüyor. Geleneklerimiz aynı şeyi söylüyor. Bu milletin çimentosu, hoşgörü ve sevgidir. Ve bizi yıkmak isteyenlerin hedefinde de hoşgörü ve sevgiyi yok etmek oluyor. Ama biz bu oyunlara gelmeyeceğiz. Ülkemizi bu kavga ortamına sokanları, insanlarımızı birbirine düşürenlere sandıkta gerekli cevabı vereceğiz” dedi.

 

Gençlere büyük görev düşüyor

Ülkemizin her zor duruma düştüğünde gençlerin sahne aldığını ve alnımızın akıyla badireleri atlattığımızı ifade eden Yıldırım, “Burada en büyük görev yine gençlerimize düşmektedir. Toplumun her iki yarısı da diğer yarısını vatan haini olarak nitelendirmemeli. Birbirimize küfürler ve hakaretler savurmamalıyız. Bu oyunu gençlerimiz bozacak. İçeriden dışarıdan bizi birbirimize düşürmek isteyenlere inat bu seçimde sandığa gidelim ve bütün dünyaya, Türk milleti olarak kardeşliğimizi kimsenin bozamayacağını haykıralım” diye konuştu.

 

Kimse bu durumdan memnun değil

Kutuplaşma nedeniyle, farklı siyasi düşünceleri nedeniyle aynı aile içinde bile insanların birbirlerine küs olduklarını, muhabbetlerin azaldığını, arkadaşların birbirlerine artık selam bile vermediğini kaydeden Yıldırım, “Dün birbirlerine hakaretler savuran siyasi parti genel başkanları bugün oy ve makam uğruna bir araya gelebiliyorlar. Bugün Cumhur ittifakını oluşturan partilerin daha birkaç sene öncesine kadar karşılıklı olarak birbirlerine ne hakaretler savurduklarını insanlarımız unutmadı. Ama tabanda kardeşler arasındaki, dostlar arasındaki kırgınlıklar geçmiyor. Bu yüzden kutuplaştırma siyasetine prim verilmemeli. Tam tersine bu yola tevessül edenler Türk siyasetinden temizlenmeli. Geleceğimiz bu bölücü, kutuplaştırıcı anlayışı değiştirmek zorundayız” dedi.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sanalbasin.com üyesidir