Kamuoyunu günlerdir meşgul eden olay hakkında - Sakarya Medyası Kamuoyunu günlerdir meşgul eden olay hakkında
Sakarya Medyası

Kamuoyunu günlerdir meşgul eden olay hakkında

Valilikten açıklama geldi…

Kamuoyunu günlerdir meşgul eden olay hakkında

Son günlerde gerek yerel basında gerekse de sosyal medyada 3.0SB’nin atık sularının Sakarya Nehri’ne deşarj edildiğine dair haberlerin yer aldığı görülmüş olup, konu Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünce incelenerek aşağıdaki açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur.

 

İlimiz Söğütlü ilçesinde bulunan 3. OSB’de 2018 yılı başında arıtma tesisi inşaatı tamamlanmış ve devreye alınmıştır.
3. OSB’nin arıtma tesisinde meydana gelen teknik bir arızadan dolayı arıtma tesisi devre dışı kalmış, ancak 3.0SB yönetimi tarafından teknik arıza giderilmiş ve arıtma tesisi tekrar devreye alınmıştır.

Şu an itibari ile arıtma tesisi çalışmakta olup, tesisin istenilen arıtma verimine kısa sürede ulaşacağı beklenmektedir.
3.0SB ‘de kumaş boyama ağırlıklı tesisler yoğun olarak bulunmakta olup, atık suyun renginde de buna bağlı olarak koyu bir renk görülmektedir. Arıtma tesisinin tam verime ulaşmasından sonra atık suyun rengi de normal hale dönecektir.

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünce gerek 3. OSB’nin arıtma tesisinin deşarj noktasından gerekse de 3. OSB de bulunan tesislerden atık su numuneleri alınmış olup, analiz için yetkili laboratuvarlara gönderilmiştir.

Tarım ve Orman Müdürlüğünce ölen balıklardan numune alınmış olup, alınan numunelerin analiz sonuçlarına göre balık ölümlerinin nedeni belirlenecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sanalbasin.com üyesidir