10 milyonluk şüphe - Sakarya Medyası10 milyonluk şüphe
Sakarya Medyası

10 milyonluk şüphe

İddialara göre 4 milyon 500 Bin TL’ye yapılacak iş 10 Milyon civarında bir rakama ihale edilip 3 ay gecikmeyle 14 milyon 500 Bin TL’ye…

10 milyonluk şüphe

10 MİLYONLUK ARTIŞ

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) Sakarya Üniversitesi’nin 2017 yılında yaptırdığı giriş kapısı için inceleme başlatmıştı. İhalenin 2 milyon 710 Bin TL’ye dört aylık bir firmaya verilmesi ve yüksek rakamı kamuoyunun gündemini epeyce meşgul etmişti. Sayıştay raporlarına da olumsuzluklarla giren kapı ihalesinin ardından şimdi de Sakarya Üniversitesi bünyesinde ki Teknokent D Blok ihalesi araştırılıyor. İddialara göre 4 milyon 500 Bin TL’ye yapılacak iş 10 Milyon civarında bir rakama ihale edilip 3 ay gecikmeyle 14 milyon 500 Bin TL’ye bitirilmiş.

İHALE EVRAKLARI İSTENDİ

Yüksek Öğretim Kurumu tarafından görevlendirilen ekibin Sakarya Teknokent Yönetiminden ihale evraklarını ve ara maliyet arttırımı için gerekçe gösterilen masraf dosyalarını istedi. Teknokent’in evraklarını inceleyen ekibin, maliyet artırımının kabul edildiği kurulda bulunan Sakarya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin, Sakarya Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Dairesi Başkanı Feridun Dağ ve daha önce Sakarya Teknokent’te görev yapan ancak bu görevinden ayrılan eski Genel Sekreter Bilal Çinici’nin de bilgisine başvurması bekleniyor.

http://www.aksamhaberleri.com.tr/10-milyonluk-suphe.html

 

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

sanalbasin.com üyesidir