Sakarya Medyası

Kültür Sanat Sezonu Başlıyor

Kültür Sanat Sezonu Başlıyor

Büyükşehir Belediyesi yeni sezon kültür sanat etkinlikleri başlıyor. Söyleşi ve imza günlerinden konserlere, tiyatro gösterimlerinden sergi açılışlarına ve sinema günlerine kadar birçok renkli etkinlik Sakaryalılar ile buluşacak. 18. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları 9-13 Ekim’de gerçekleştirilecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi yeni sezon kültür sanat etkinlikleri başlıyor. ‘Anadolu’nun Kültür Sanat Başkenti: Sakarya’ hedefiyle çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, konferaslardan panellere, söyleşi ve imza günlerinden sergilere, konserlerden sinema günlerine kadar geniş alanda kültür sanat etkinliklerini ilgilileriyle buluşturuyır. Yeni kültür sanat sezonunun Ekim ayı itibariyle başlayacağını belirten Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, 9-13 Ekim tarihleri arasında 18. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları’nın da sanatseverlele buluşacağını söyledi.

 

Şiir Akşamları başlıyor

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “Yeni kültür sanat sezonuna merhaba diyoruz. 9-13 Ekim tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz 18. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları’nda 7’si yurtdışı olmak üzere 29 şairi şiirseverlerle buluşturacağız. SAÜ Kongre Merkezi’nde 9 Ekim Salı günü açılışı gerçekleşecek progamımız şiir sunumlarının ardından Dilek Türkan konseri ile devam edecek. Liselerde söyleşiler ve şiirler, müzik dinletileri ile 5 gün boyunca 18. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları’nı gerçekleştireceğiz. Yine Ekim ayı etkinliklerimiz içerisinde tiyatro gösterimleri, sergi, konferans, söyleşilerin yanı sıra genç müzisyen İlyas Yalçıntaş konseri de müzikseverlerle buluşacak. Hemşehrilerimiz etkinlik takvimi ve sanal etkinlik kitapçığına www.sakarya.bel.tr adresi üzerinden ulaşabilirler. Tüm hemşehrilerimize kültür sanat dolu bir dönem diliyorum” dedi.

 

Sergi

Kağıttan İşler Minyatür-Ebru-Kaligrafi Sergisi – Leyla Kara, Şükran Aydın, Emrah Yücel

3 Ekim Çarşamba / 18.00 / Ofis Sanat Merkezi

 

  1. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları

                   9-13 Ekim

 

Şiir Sunumları

Konser: Dilek Türkan

9 Ekim Salı / 18.00 / SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi

 

Şairler Liselerde

Konuk Şairler: Süleyman Ragıp Yazıcılar, Bülent Özdemir, Serap Kadıoğlu, Safija Vehabovic

10 Ekim Çarşamba / 11.00 / Kaynarca Anadolu Lisesi

 

Şairler Liselerde

Konuk Şairler: Sekan Türk, Kağan Serdar Atıcı, Talha Kuru, Ladan Osman, Vladimir Martinovski

10 Ekim Çarşamba / 11.00 / Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi

 

Çay, Simit, Şiir

18.00 / Divan Kitap Kafe – Kentpark

Dinleti: Sedat Anar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sanalbasin.com üyesidir