Sakarya Medyası

STB’den Kaynarca’ya Geçmiş Olsun Ziyareti

STB’den Kaynarca’ya Geçmiş Olsun Ziyareti

Kaynarca ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı ve Meclis Başkanı Avni Uçar ilçede geçmiş olsun ziyaretlerinde bulundu.

Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı yaşanan afetle ilgili şu açıklamalarda bulundu. “Günümüzde aşırı yağışların neden olduğu sel baskınları, en sık rastlanan doğal felaketler arasında yer alıyor. En son Kaynarca ilçemizde yaşanan afette vatandaşımızın mal kaybının çok yüksek olmasına rağmen can kaybının olmaması sevindiricidir. Devletimiz ve siyasi irade özel bir önem göstererek bölgeyi Afet Bölgesi ilan etmesi halinde bölgede yaşayan esnaf ve çiftçimize nefes aldırılacak,vatandaşlarımızın mağduriyetleri giderilecektir. Afete maruz kalan tüm hemşehrilerimizegeçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı AdemSarı küresel ısınmanın artmasıyla birlikte Türkiye’de afetlerden dolayı ortaya çıkan maddi kayıpların hızla artığını belirterek, alınacak bazı önlemlerle bu tür felaketlerin boyutunun azaltılabileceğini söyledi.

Başkan Sarı “doğal olaylar her zaman olacaktır, oluşabilecek tehlikeleri önceden öngörmek için Afet Risk Yönetimi Stratejisiyle birlikte İklim Risk Eylem Planları bir an önce oluşturulmalı gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir” dedi.

Türkiye’de en verimli ova olarak bilinen Sakarya Ovasında yaşanan seller ve taşkınlar nedeniyle toprak ph seviyesinin tarım topraklarında olması gerekenin üst sınırında olduğunu dikkat çeken Sarı suyun tarlada göllenmesi toprakta taban suyunun seviyesini yükselterek kalitesini bozmaktadır. Gerekli drenaj sistemlerinin düzgün yönetilmesi, kanal ıslah çalışmalarının her yıl elden geçirilmesi tarım topraklarının korunması için elzemdir ifadesinde bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sanalbasin.com üyesidir