Sakarya Medyası

Dünya Hayvanları Koruma Günün’de Çocuklardan Anlamlı Ziyaret

Dünya Hayvanları Koruma Günün’de Çocuklardan Anlamlı Ziyaret

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla ilçede bulunan anaokulu ve ilkokul öğrencileri, Adapazarı Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevini ziyaret etti.

Adapazarı Belediyesi Sokak Hayvanlar Geçici Bakımevi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü programı kapsamında öğrencilerin uğrak yeri oldu. Adapazarı Belediyesi Sokak Hayvanlar Geçici Bakımevi Veteriner Hekimi Remzi İzi’nin barınakla alakalı bilgiler verdiği ziyarete çok sayıda öğrenci öğretmenleriyle birlikte katıldı.

 

Sezer “Çocuklarımıza Hayvan Sevgisini Anlatmalıyız’’

Dünya Hayvanları Koruma Günü’nün öneminden bahseden Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun. Yeryüzünde var olan tüm hayvanlarında yaşam haklarına sahip olduklarını hatırlamamız açısından önemli bir gün. Sadece bugün değil her gün bütün hayvanlara dostça elimizi uzatmalıyız. Hayvanların bizden istedikleri bir kap su, bir kap yiyecek ve sevgidir. Her canlının yaşamına saygı duymalıyız ve hayvanlara sahip çıkmalıyız. Geleceğimiz olan çocuklarımıza, her canlının bu dünyada bulunmasının bir sebebi, hikmeti bulunduğunu ve hayvanların korunmaya muhtaç canlılar olduğunu anlatmalıyız. Bu anlamda bugün de bunun anlaşılması ve bu yönde farkındalığın oluşması için etkinlikler düzenledik ve öğrencileri ağırladık. Çocuklarımız burada sokak hayvanları ile bir araya geldiler ve onları sevdiler’’ dedi.

 

Öğrencilerden Örnek Davranış

Adapazarı Belediyesi Sokak Hayvanlar Geçici Bakımevi Veteriner Hekimi Remzi İzi ise; Hayvanları Koruma Günü kapsamında onlarca okuldan 500’ü aşkın öğrenciyi ağırladıklarını ve bilgilendirmelerde bulunduklarını kaydetti. Ziyarette bulunan öğrenciler hayvan barınağındaki kedi ve köpeklere, mama getirerek örnek olacak davranışlar sergiledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sanalbasin.com üyesidir