Sakarya Medyası

Hendek Belediye Meclisi Toplandı

Hendek Belediye Meclisi Toplandı

Hendek Belediyesi Ekim ayı Meclis Toplantısı Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü Başkanlığında, meclis toplantı salonunda gerçekleşti.

 

Gündemde bulunan biri ilave olmak üzere onbir madde tek tek görüşüldü.

Toplantı öncesi Başkan Püsküllü, Kuzey Irak’ta görevi sırasında arama tarama sonucu mayının patlamasıyla şehit olan Aktefek Mahallesi’nden, Piyade Uzman Çavuş Ömer Özdemir’ e Allah’tan rahmet ailesine sabır ve yaralı askerlere de acil şifalar diledi.

Başkan İrfan Püsküllü, ayrıca Kaynarca’da yaşanan sel felaketinden dolayı geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, Endonezya’da yaşanan deprem ve Tsunami felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

 

Gündemdeki 10 madde tek tek görüşüldü

Gündemdeki, Belediyemiz 2019 Mali Yılı Bütçesi ile ilgili komisyon raporu, Belediyemiz 2019 Yılı Ücret Tarifesi ile ilgili komisyon raporuve Belediyemiz Stratejik Planı kapsamında hazırlanan 2019 Yılı Performans Programı, maddeleri görüşülerek kabul edildi.

 

İmar Komisyonuna havale

İlçemiz Kemaliye Mahallesi (14 Ada) ile ilgili 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği, İlçemiz Kurtköy Mahallesi (104 Ada) ile ilgili 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliğive İlçemiz Kurtköy Mahallesi (148 Ada) ile ilgili 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği, İlçemizdeki SEDAŞ’a ait trafo yerleri ile ilgili 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği maddeleri de görüşülerek İmar Komisyonuna havale edildi.

Gündemdeki, İlçemiz Süleymaniye, Uzuncaorman, Yukarıhüseyinşeyh ve Aşağıhüseyinşeyh Mahallelerinde yapılacak kadastro çalışmalarında görev yapmak üzere bilirkişi seçilmesi, İlçemiz Lütfiyeköşk Mahallesi’nde yapılacak 22-b kadastro çalışmalarında görev yapmak üzere bilirkişi seçilmesi ve Belediyemiz mülkiyetinde bulunan Başpınar Mahallesi 175 ada 29 ve 30 nolu parsellerin Hendek Müftülüğüne tahsis edilmesi ile ilgili Başkan ve Encümene yetki verilmesi maddeleri görüşülerek kabul edildi.

Gündeme ilave olan, İlçemiz Kemaliye Mahallesi’nde bulunan Kapalı Cezaevi yapı ve taşınmazının Belediyemize tahsisi ve kullanım haklarının devredilmesi karşılığında, Belediyemize ait İkbaliye Mahallesi 22 parsel taşınmazın Adalet Bakanlığına tahsis edilmesi maddesi İmar ve Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sanalbasin.com üyesidir