Sakarya Medyası

SUBÜ’de İş Kulübü

SUBÜ’de İş Kulübü

Sakarya Uygulamalı BilimlerÜniversitesi ve İŞKUR işbirliği ile geliştirilen  ‘’İŞ KULÜBÜ’’  eğitim programı hizmete girdi.

İŞKUR’UN iş arama ve yönlendirmeye yönelik çalışmaları kapsamında üniversite öğrencileri Esentepe Kampüsü Teknoloji Fakültesi’nde bulunan “İŞKUR HİZMET OFİSİ”nden faydalanabiliyor.  Öğrenciler, kısa zamanda çalışabilecekleri iş yerlerinin tespit edilebildiği ofiste, iş başvuruları ve görüşmeleri konusunda da bilgilendiriliyorlar.

‘’İŞ KULÜPLERİ PROJELERİ’’ ile öğrencilere iş arama motivasyonu kazandırılırken, öğrencilerin kendi alanlarına göre iş imkanı fikrinin oluşturulması ve kişilerin özgüvenlerinin yükseltilmesi de hedefleniyor.
İş Kulübü’nde İş kulübü liderleri, öğrencilerin faaliyetlere etkin katılmaları sağlayarak katılımcıların kişisel mesleki becerilerini ve yeteneklerini keşfetmeyi amaçlıyor.
Öğrenciler İş Kulübü’nde CV hazırlamak, mülakat tekniklerini öğrenmek, işveren beklentilerini tespit ederek, teorik ve pratik bilgilerle öğrencilerin istihdam edilmesi amaçlanıyor.

Teknoloji Fakültesi T2 Blok’ta bulunan iş-kur hizmet noktasında:
İŞKUR destekleri( işbaşı eğitim programı vb.)
Staj ve uygulama eğitimi yapılacak uygun işyeri bulunması
Meslekler ve açık iş ilanları ile ilgili bilgilendirmeler ile kariyer günleri düzenlemektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sanalbasin.com üyesidir