Sakarya Medyası

Akyazı MYO’da Devir Teslim

Akyazı MYO’da Devir Teslim

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde yapılandırılma süreci devam ediyor. Akyazı Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne atanan Dr.Öğretim Üyesi ihsan Küçükrendeci, görevi Prof.Dr. Ahmet Tutar’dan devr aldı.

 

Akyazı MYO’da gerçekleşen törene Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.MehmetSarıbıyık, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ve akademisyenler katıldı. Rektör Mehmet Sarıbıyık, yaptığı konuşmada görevi devreden Ahmet Tutar’a yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederken, İhsan Küçükrendeci’ye de başarılar dileklerinde bulundu. Rektör Mehmet Sarıbıyık, meslek yüksekokullarında ortaya koydukları projelerle Türkiye’ye örnek olan bir yapıyla eğitim verdiklerini söyleyerek “ uygulamalı eğitime büyük önem veriyoruz, hayata geçirdiğimiz işyeri eğitim ve uygulama projeleriyle meslek yüksekokullarını iş ve sanayi dünyasıyla buluşturduk. Sektörün ihtiyaçlarına yönelik eğitim yöntemlerimizle hem bölgeye hem de eğitime katkılar sağladık. Sayın Akyazı Belediye Başkanı’mıza da okulumuza verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim. Yeni süreçte de üniversitemiz yerel yönetimlerle ve iş dünyasıyla yakın çalışmaya devam edecek” dedi.

 

AKYAZI’YA SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Devir teslim öncesi yapılan konuşmalarda Akyazı’ya açılması planlanan Sağlık Bilimleri Fakültesi de gündeme geldi. Akyazı Belediye Başkanı ilçenin önemli bir kazanımı olarak gördükleri fakülteyle ilgili üzerlerine düşenleri yapmaya hazır olduklarını belirtirken Rektör Mehmet Sarıbıyık da Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin sağlık turizmini de hareketlendirecek farklı bir yapıyla hayata geçirmek istediklerini vurguladı. Rektör Sarıbıyık “ Açmayı planladığımız fakülte ve bölümleri ihtiyaçlar doğrultusunda hayata geçireceğiz. Temel amacımız öğrencilerimizin uygulama yapabilecekleri, nitelikli, donanımlı bir şekilde mezun olabilecekleri bir eğitim sistemidir. Bilgiyi beceriyle bütünleştiren bir üniversite olacağız. Bu vizyonla, toplumun ve sektörün de üniversiteden faydalanabilmesini sağlayacağız. Akyazı’nın potansiyellerini de dikkat alarak tamamlayıcı tıp alanında bölümler ve uygulamalar açmayı hedefliyoruz. Böylelikle hem Akyazı kazanacak, hem öğrencilerimiz kazanacak, hem de yurt içi ve yurt dışından gelecek insanlar kazanacak” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sanalbasin.com üyesidir