Sakarya Medyası

Vaadini yerine getirmeyen aday olamayacak…

Mevcut adaylarda değişim olacak mı?..

Vaadini yerine getirmeyen aday olamayacak…

30 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan, yerel seçimlerle ilgili sıkı bir çalışma yürüten AK Parti’de vaatlerini yerine getirmeyen mevcut belediye başkanları yeniden aday gösterilmeyecek.

 

30 Mart 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde aday adaylarında aranacak özellikler belirlendi. Buna göre vaatlerini yerine getirmeyen mevcut belediye başkanları yeniden aday gösterilmeyecek.

Ankara kaynaklı alınan bilgilere göre, AK Parti’den yerel seçimlerde aday adayı olacak kişiler 5-12 Kasım tarihleri arasında başvurularını yapmaya başlayacaklar. Aday adaylığı için yapılacak başvuralar sonrası her zaman olduğu gibi yine temayül yoklamaları yapılacak.

İşte adaylarda aranan kriterler

AK Parti Teşkilat Başkanlığı’nın belirlediği seçim takvimine göre bazı büyükşehir belediye başkan adayları ile Doğu ve Güneydoğu illerine ilişkin adayları erken açıklanacak.

Belediye başkanı aday adaylarında aranacak özellikler şöyle:

Kirlenmemiş,

Mütevazı,

Angaje olmayan ve

Güler yüzlü.

Kadın adaya şans

AK Parti yerel seçimlerde kadın aday sayısında da ciddi bir artış olacağının ifade edildi.

Gerek belediye başkan adaylarında gerek belediye meclis üyeliği seçimlerinde kadın adaylara önceki yerel seçimlere oranla daha fazla yer verileceği dile getirildi.

Vaat verip yapamayanın şansı yok

AK Parti Teşkilat Başkanlığı, il ve ilçelerde görev yapan mevcut belediye başkanlarının önceki yerel seçimlerde dile getirdiği vaatleri yerine getirip getirmediğini de mercek altında.

Bununla beraber vaatlerini yerine getirmeyen mevcut belediye başkanlarının yeniden aday gösterilmeyeceği gelen bilgiler arasında.

Bu bağlamda Sakarya’da 16 ilçe, bir Büyükşehir olmak üzere 17 belediye başkanlığının kaçında değişim yaşanacağı seçmen tarafından en çok merak edilen soruların başında geliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sanalbasin.com üyesidir