Sakarya Medyası

Başkan Kazan Belediye Başkan adayımı oluyor?..

Başkan Kazan konuşmasını son bölümünde Sakarya Medya Derneği Başkanı Mehmet Sağlam’ın siyasete girecekmisiniz sorusuna ise,”Sakarya’ma katkı sağlayacak isem siyaset de yaparım”dedi.

Başkan Kazan Belediye Başkan adayımı oluyor?..

“Verdiğim mücadelelerde yalnız kaldım”

 

İki dönem üst üste Sakarya Baro Başkalığı görevini yürüten Zafer Kazan yeniden aday olmayacağını dile getirerek veda etti.

video Fehmi Duman

 

Yerel ve Ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelen Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan yeniden aday olmayacağını ifade eden konuşması ile 4 yıllık görev süresini noktaladığını açıkladı.

İki dönem üst üste seçim kazanan Kazan, “İnsanın özgürce haber hakkını kullanması en doğal haktır” diyerek sürdürdüğü konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Sakarya’da benim görev yaptığım döneme denk gelen ve Sakarya Barosu’nun 63. Kuruluş Yıldönümü nedeni ile yaptığımız kutlamada Türkiye’den birçok baroyu ilimizde misafir ederek bir ilke imza atmanın gururunu yaşıyorum. Sakarya keşke hak ettiği yerde olsa. Keşke Sakarya için daha fazla şeyler yapılabilse” dedi.

“Çok zor bir dönemde Baro Başkalığı görevi yaptık” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Kazan;

“Hukuk dedik, ancak hukuksuzluk ile karşılaştık. Söylemleri icraata koyacak iktidar lazım. Görevimi iyi yapmanın gururunu yaşıyorum. Demokrasi örneği göstererek yeniden aday olmayarak bırakma kararı aldım. Önemli olan haksızlıklara karşı çıkmak. Önemli olan hukuksuzluğa karşı çıkmak. Maalesef hiçbir şey dışarıdan bakıldığı gibi değil” dedi.

Başkan Kazan konuşmasını son bölümünde Sakarya Medya Derneği Başkanı Mehmet Sağlam’ın siyasete girecekmisiniz sorusuna ise, ”Sakarya’ma katkı sağlayacak isem siyaset de yaparım”, Ancak şunu ifade etmeliyim, mücadelem bitmedi devam edecek” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sanalbasin.com üyesidir